Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PIEGA - seria Premium Wireless Gen2, bezprzewodowe kolumny aktywne (28.04.2023)

Szwajcarski producent zestawów głośnikowych Piega wprowadza na rynek drugą generację swojej serii Premium Wireless. Premium Wireless Gen2 to aktywne zestawy głośnikowe z wbudowanymi wzmacniaczami i strumieniową łącznością bezprzewodową. Dystrybucję w Polsce prowadzi FNCE.

Nowa seria Premium Wireless Gen2 obejmuje trzy modele: Premium 301 Wireless Gen2, Premium 501 Wireless Gen2 i Premium 701 Wireless Gen2. Mają one charakterystyczne dla marki aluminiowe obudowy i są produkowane ręcznie w fabryce Piega w Horgen nad Jeziorem Zuryskim. Wszystkie modele są dostępne w wykończeniu ze szczotkowanego aluminium, anodowane na czarno lub pokryte białym lakierem. Każdy wariant ma też dopasowaną maskownicę.

Wszystkie trzy modele wykorzystują szwajcarskie, wstęgowe przetworniki wysokotonowe Linear Drive Ribbon. Są one opracowane i ręcznie produkowane przez firmę Piega. Charakteryzują się znakomitą charakterystyką impulsową.

Nowe modele Premium Wireless Gen2 łączą się bezprzewodowo z szeroką gamą źródeł za pomocą dostępnego oddzielnie modułu Piega Connect Plus. Transmisja między modułem Connect Plus a kolumnami jest bezstratna i nieskompresowana, z rozdzielczością do 96 kHz i 24 bitów. Jedynym połączeniem wymaganym przez kolumnę jest kabel zasilający.

Moduł Connect Plus ma wejścia analogowe (RCA i mini-jack 3,5mm) i wejścia cyfrowe (3 optyczne, koncentryczne, HDMI-ARC, USB typ B). Może też odbierać sygnał przez Blutooth. Oprócz tego może też bezprzewodowo połączyć się z siecią lokalną przez WiFi, co daje dostęp do wielu form strumieniowania. Obsługiwane są takie rozwiązania jak Apple Airplay, Google Chromecast, Roon Ready, Spotify Connect i DLNA. Modułem można sterować za pomocą dwukierunkowego pilota radiowego lub aplikacji PIEGA Control App dostępnej na urządzenia z systemem iOS i Android.

Wraz z wprowadzeniem drugiej generacji Premium Wireless, Piega zrezygnowała z portów bass-reflex na rzecz zamkniętej obudowy. Zmiana ta ma na celu podniesienie jakości niskich tonów oraz zwiększenie elastyczności w umieszczaniu głośników, na przykład w rogu pokoju. W porównaniu z pierwszą generacją, w modelach podłogowych zastosowano dodatkowe głośniki niskotonowe, aby połączyć dynamikę poprzednich modeli bass-reflex z precyzją konstrukcji o zamkniętej obudowie.

Za pomocą aplikacji PIEGA Control można również skalibrować głośniki do istniejącej akustyki pomieszczenia. Dalsze dostosowanie tonalne do gustu słuchacza i akustyki pomieszczenia w zakresie średnich i wysokich częstotliwości jest możliwe za pomocą korektora dostępnego w aplikacji.

Premium 301 Wireless Gen2 (cena 7.999 zł sztuka) to dwudrożne kolumny podstawkowe, z wysokotonowym głośnikiem LDR 2642 MKII oraz 14-centymetrowym głośnikiem niskośredniotonowym MDS. Wbudowany wzmacniacz ma moc 100W. Wymiary WSG kolumny to 34*18*23cm, a masa wynosi 9kg/sztuka.

Premium 501 Wireless Gen2 (cena 14.999 zł sztuka) to trójdrożne kolumny podłogowe, z wysokotonowym głośnikiem LDR 2642 MKII, 12-centymetrowym głośnikiem średniotonowym MDS oraz czterema 12-centymetrowymi, basowymi głośnikami MDS. Wbudowany wzmacniacz ma moc 180W. Wymiary WSG kolumny to 101*16*21cm, a masa wynosi 22kg/sztuka.

Premium 701 Wireless Gen2 (cena 18.999 zł sztuka) to trójdrożne kolumny podłogowe, z wysokotonowym głośnikiem LDR 3056, 14-centymetrowym głośnikiem średniotonowym MDS oraz czterema 14-centymetrowymi, basowymi głośnikami MDS. Wbudowany wzmacniacz ma moc 200W. Wymiary WSG kolumny to 106*18*23cm, a masa wynosi 29kg/sztuka.

Piega connect plus (cena 2.799 zł) to transmiter ze strumieniowaniem.

Piega connect (cena 1.399 zł) to transmiter bez funkcji strumieniowania. Oprócz bezprzewodowej transmisji sygnału urządzenie ma też wyjście analogowe. Do odbioru sygnału zainastalowano wejście analogowe, dwa wejścia cyfrowe (optyczne, koncentryczne), oraz odbiornik Bluetooth.

[zdjęcie kolumn aktywnych Piega Premium 301 Wireless Gen2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl