Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIOENGINE - głośniki aktywne z funkcją strumieniowania, odbiornik Bluetooth oraz streamer audio z Wi-Fi (20.04.2023)

Amerykańska marka Audioengine wprowadziła trzy nowe urządzenia do bezprzewodowego przesyłania muzyki. Audioengine A1-MR to nowa wersja niewielkich kolumn aktywnych A1 oferująca strumieniowanie audio poprzez WiFi. Audioengine B1 to bezprzewodowy odbiornik Bluetooth. Audioengine B-Fi to odtwarzacz strumieniowy współpracujący z WiFi. Dystrybucję prowadzi MIP.

Audioengine A1-MR (cena 1.290 złotych) to aktywne, dwudrożne kolumny z wbudowanym odtwarzaczem strumieniowym WiFi. Oprócz możliwości odbioru sygnału z sieci kolumny mają też wejście analogowe mini-jack o impedancji 10kΩ. Zainstalowano też wyjście na subwoofer.

Wbudowany wzmacniacz klasy D ma moc 15W na kanał (w szczycie 30W na kanał). Zastosowano głośniki niskośredniotonowe o rozmiarze 2,75 cala z membranami z włókien aramidowych oraz wysokotonowe o rozmiarze 0,75 cala z jedwabnymi kopułkami, neodymowymi magnesami i ferrofluidem. Głośniki są ekranowane magnetycznie. Podstawowe podzespoły, jak przykładowo głośniki, są zaprojektowane specjalnie do tych kolumn.

Obudowy wykonano z MDF i wykończono w kolorze szarym. Dla wzmocnienia konstrukcji zastosowano wręgowanie, a silne wytłumienie pochłania odbicia wewnątrz obudów. Tunele bass-reflex mają ujście z przodu.

A1-MR mają wbudowany odtwarzacz strumieniowy pobierający sygnał poprzez WiFi. Dzięki aplikacji Audioengine Control (na iOS lub Androida) można odtwarzać muzykę z takich serwisów, jak Tidal, Qobuz, Apple Music, czy Spotify. Można też skorzystać z Apple Airplay, a także odtwarzać z lokalnych zasobów użytkownika.

Kolumny oferują także obsługę systemów multi-room. Ten sam sygnał audio można odtwarzać w wielu miejscach, można też odtwarzać różne sygnały w różnych pomieszczeniach. Aplikacja pozwala na obsługę systemu multiroom do 12 pomieszczeń, choć zalecane jest ograniczenie ilości do 8.

Wymiary kolumny WSG to 152 * 102 * 133 mm. Masa lewej, aktywnej kolumny wynosi 1,4kg, a masa prawej pasywnej 1,1 kg. W zestawie załączane są kable głośnikowe, kabel mini-jack do mini-jack, mini-jack do RCA oraz zasilający.

Kolumny są przystosowane do zasilania 100-240 V 50/60 Hz z automatycznym dopasowaniem. Pobór mocy w spoczynku wynosi 10W.

Audioengine B1 (cena 899 złotych) to odbiornik Bluetooth 5.0 wyposażony w wyjście analogowe RCA oraz cyfrowe wyjście optyczne. Obsługiwane są kodeki aptX HD, aptX, AAC, SBC. Wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy oparto na 24-bitowym układzie AKM AK4396. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom układowym i konstrukcji anteny uzyskano większy zasięg sięgający 30 metrów. Obudowę wykonano z aluminium.

W zestawie jest zewnętrzny zasilacz, metrowy kabel RCA i woreczek z mikrofibry. Zasilanie (5V, 200mA) jest podawane przez port USB. Zastosowano trójstopniową stabilizację zasilania. Wymiary urządzenia to 89*102*25mm.

Audioengine B-Fi (cena 995 zł) to nieduży odtwarzacz strumieniowy Wi-Fi zgodny z AirPlay, DLNA oraz UPnP, a także z funkcjonalnością multi-room. Do dyspozycji są dwa wyjścia, analogowe RCA i optyczne cyfrowe. Urządzenie łączy się z domową siecią Wi-Fi i może strumieniować muzykę do systemu audio.

Aplikacja Audioengine Control jest dostępna zarówno dla iOS, jak i dla Androida. B-Fi daje możliwość odtwarzanie muzyki z własnych zasobów użytkownika, a także takich serwisów strumieniowych jak Tidal, Spotify, Apple Music, czy Qobuz. Można też skorzystać AirPlay do strumieniowania. Apliakcja pozwala na obsługę systemu multiroom do 12 pomieszczeń, choć zalecane jest ograniczenie ilości do 8.

Wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy jest oparty na układzie ESS Technology ES9023 posiadającym opatentowaną archtekturę HyperStream.

W zestawie jest zewnętrzny zasilacz, metrowy kabel RCA i woreczek z mikrofibry. Zasilanie (5V, 300mA) jest podawane przez port USB. Wymiary urządzenia to 89*76*25mm.

[zdjęcie aktywnych kolumn strumieniujących Audioengine A1-MR]
[zdjęcie odbiornika Bluetooth Audioengine B1]
[zdjęcie odtwarzacza strumieniowego Audioengine B-Fi]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl