Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

UNISON RESEARCH - zintegrowany wzmacniacz lampowy Simply 845 (19.04.2023)

Do oferty firmy Unison Reserach wszedł lampowy wzmacniacz zintegrowany Simply 845 w nowej wersji. Jego cena wynosi 42.499 złotych (dystrybucja Horn Distribution).

Simply 845 swoją konstrukcją nawiązuje do flagowego wzmacniacza zintegrowanego, modelu Absolute 845. W obu modelach zastosowano bezpośrednio żarzone triody 845. Oprócz tego we wzmacniaczu pracują też 4 lampy ECC 82 / 12AU7.

W nowej wersji Simply 845 zmniejszone zostały gabaryty, a wszystkie pozłacane złącza wejściowe i wyjściowe nowego typu zostały przeniesione na tył wzmacniacza. Wzmacniacz ma 4 wejścia. Oprócz pojedynczych terminali głośnikowych wzmacniacz ma też wyjście magnetofonowe i wyjście na subwoofer.

Podobnie jak we wszystkich wzmacniaczach lampowych Unison Research, transformatory wyjściowe w Simply 845 to własne opracowanie firmowe. Są one wykonywane ręcznie. Oprócz znaczenia samego projektu transformatora producent podkreśla też dobór użytych do produkcji materiałów. Simply 845 wykorzystuje bardzo cienkie izolatory z mylaru i polipropylenu dla maksymalnego ograniczenia pojemności pasożytniczej i rozproszenia strumieni magnetycznych, co daje rozszerzone pasmo przenoszenia i bardzo niski poziom zniekształceń harmonicznych. Zastosowany rdzeń ferromagnetyczny różni się od rdzeni powszechnie spotykanych w produktach audio i składa się ze stosu izolowanych od siebie, cienkich warstw specjalnego stopu żelaza i krzemu, których cząsteczki są zorientowane i unieruchomione w stabilny sposób ułatwiający liniowy przepływ sił pól magnetycznych.

W Simply 845 zarówno przedwzmacniacz jak i końcówka mocy pracują w czystej klasie A. Sekcja wyjściowa ma topologię single-ended. Obwody przedwzmacniacza są zasilane przez stabilizowane, liniowe zasilacze elektroniczne, zaprojektowane w celu zminimalizowania zakłóceń sieciowych.

W obwodach elektronicznych wszystkie kondensatory obsługujące sygnał audio są antyindukcyjne, a zwory są izolowane dielektrykami polipropylenowymi. Płytki obwodów drukowanych o wysokiej jakości mają podłoże z włókna szklanego i ścieżki z czystej miedzi elektrolitycznej oraz są trzykrotnie grubsze niż standardowe.

Do regulacji głośności zastosowano znany japoński potencjometr Alps RK27.

Dane techniczne Simply 845 (2023):

[zdjęcie wzmacniacze Unison Research Simply 845 (2023)]
[zdjęcie wzmacniacze Unison Research Simply 845 (2023) - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl