Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

IFI AUDIO - GO pod, mianiaturowy DAC / wzmacniacz / odbiornik Bluetooth do tworzenia bezprzewodowych słuchawek (18.04.2023)

Do sprzedaży wszedł nowy produkt marki iFi, model GO pod. Jest to miniaturowe urządzenie łączące w sobie konwerter cyfrowo-analogowy, wzmacniacz słuchawkowy i odbiornik Bluetooth. Konstrukcja została opracowana w taki sposób, aby w połączeniu z dousznymi słuchawkami IEM tworzyć w pełni bezprzewodowe słuchawki zawieszane na uszach. Dystrybucję w Polsce prowadzi Horn Distribution.

GO pod to para mobilnych konwerterów/wzmacniaczy/odbiorników Bluetooth. Po odłączeniu kabla od słuchawek IEM, użytkownik może je podłączyć do lewego i prawego nausznika GO pod. Następnie należy sparować nauszniki z urządzeniem źródłowym i zaczepić je za uszami wykorzystując ergonomicznie zaprojektowane pętle.

Premiera GO pod odbyła się 14 kwietnia 2023 roku na targach AXPONA (Audio Expo North America). GO pod będzie wkrótce dostępny jako samodzielny produkt w cenie 1.999 zł. Każda para będzie dostarczana z dwoma pętlami na uszy obsługującymi połączenia MMCX i 2-pinowe IEM. Dodatkowe pętle na uszy do połączeń Pentaconn, T2 i A2DC będą dostępne jako akcesoria. Pętle nauszne można dopasować do kształtu uszu, a nauszniki o masie 12g każdy są odporne na wodę i pot (stopień ochrony IPX5).

Pierwsza partia GO pod jest dostępna tylko w zestawach razem z wybranymi słuchawkami. iFi nawiązało współpracę z wybranymi producentami dousznych minitorów IEM. Pierwsze 1000 wyprodukowanych par GO pod zostanie dostarczonych w pakiecie z IEM. 60 dni po premierze, lub gdy wszystkie pakiety zostaną wyprzedane, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej, GO pod zostanie udostępniony jako samodzielny produkt. Pierwsze egzemplarze GO pod są dostępne ze słuchawkami 64 Audio, Craft Ears, Meze Audio, Symphonium i Westone.

GO pod powstał aby osiągnąć wyższy poziom jakościowy niż w typowych, bezprzewodowych słuchawkach dousznych opartych na rozwiązaniach SoC (system on a chip). W tradycyjnych rozwiązaniach wszystkie sekcje jak dekodowanie Bluetooth, konwersja CA i wzmocnienie, są zintegrowane, co oszczędza miejsce i zmniejsza koszty, ale nie jest optymalne dla osiągów jakościowych.

Zastosowano najnowocześniejszą technologię Bluetooth wykorzystując moduł QCC5144 firmy Qualcomm. Uzyskano certyfikację dla platformy Qualcomm Snapdragon Sound i Bluetooth 5.2 dla optymalnego zasięgu, szybkości i niezawodności. Moduł QCC5144 ma 32-bitową, czterordzeniową architekturę i niski pobór mocy. GO pod jest kompatybilny z wieloma kodekami. LDAC, LHDC (HWA) są obsługiwane w maksymalnych specyfikacjach 32 bit/96 kHz, z najwyższym transferem LDAC 990 kb/s. Obsługiwane są również 24-bitowe formaty aptX HD i aptX Adaptive firmy Qualcomm, oferujące częstotliwości próbkowania odpowiednio do 48 kHz i 96 kHz, z funkcjonalnością QHS (Qualcomm High Speed) zapewniającą dodatkowe 300 kb/s przepustowości. Inne obsługiwane kodeki to aptX Low Latency, zwykły aptX, AAC i SBC.

Zaimplementowano też technologię Qualcomm TrueWireless Mirroring. Chociaż po sparowaniu wygląda jak pojedyncze urządzenie, zarówno lewy, jak i prawy moduł mogą odbierać sygnały Bluetooth niezależnie, ale tylko ten z najsilniejszym połączeniem działa jako odbiornik, podczas gdy drugi odzwierciedla podłączony moduł. Jeśli słuchacz zmieni pozycję, a połączenie z drugim modułem stanie się silniejsze, zamieniają się miejscami, tak aby lustrzany moduł stał się odbiornikiem bez przerywania sygnału audio.

Chipset Qualcomm QCC5144 można wykorzystać do konwersji cyfrowo-analogowej i wzmocnienia sygnału, ale w GO pod obie te sekcje zaprojektowano osobno. Do konwersji zastosowano dwa układy Cirrus Logic MasterHiFi, jeden w lewym module, a drugi w prawym. Ten 32-bitowy układ jest przeznaczony do jednokanałowej konwersji sygnału cyfrowo-analogowego w konstrukcji obwodu GO pod, w połączeniu z precyzyjnym zegarem eliminującym jitter.

GO pod nie opiera się na programowej regulacji głośności w podłączonych urządzeniach cyfrowych. Zamiast tego regulacja głośności na podłączonym urządzeniu kontroluje poziom głośności w przetworniku cyfrowo-analogowym, a nie w telefonie, tablecie czy komputerze.

Konstrukcja przetwornika cyfrowo-analogowego wykorzystuje opatentowane filtry interpolacji sygnału, które obsługują wiele odpowiedzi filtrów cyfrowych. Dzięki temu GO pod oferuje pięć ustawień filtrów, wybieranych przez użytkownika.

Wbudowany wzmacniacz dostarcza symetryczny sygnał do każdej podłączonej słuchawki. Każdy moduł automatycznie wykrywa impedancję IEM i odpowiednio się dostosowuje. Dostępne są cztery ustawienia: 16Ω, 32Ω, 64Ω i 300Ω. Najlepsze ustawienie dla podłączonego IEM jest wybierane automatycznie. Moc wyjściowa wynosi 120 mW przy 32Ω, a napięcie wyjściowe 4V przy 300Ω.

Wbudowany mikrofon wykorzystuje technologię tłumienia hałasu cVc firmy Qualcomm. Aluminiowy panel z przodu każdego modułu umożliwia sterowanie dotykowe. Wystarczy dotknięcie, aby odtworzyć lub wstrzymać dźwięk, przejść do przodu lub do tyłu, odebrać lub odrzucić połączenie telefoniczne lub włączyć asystenta głosowego podłączonego urządzenia.

GO pod jest wyposażony w etui ładujące z miękko wyściełanymi wewnętrznymi przegrodami i wystarczającą ilością miejsca, aby pomieścić podłączone IEM, a także same moduły. W etui ładującym wykorzystany został akumulator 1500 mAh. Para GO pod może pracować do siedmiu godzin na jednym ładowaniu, a etui zapewnia wielokrotne ładowanie, aby umożliwić pracę do 35 godzin. Etui obsługuje zarówno bezprzewodowe ładowanie Qi, jak i szybkie ładowanie USB-C.

[zdjęcie DACa / wzmacniacza / odbiornika Bluetooth iFi GO pod]
[zdjęcie DACa / wzmacniacza / odbiornika Bluetooth iFi GO pod ze słuchawkami Symphonium Meteor]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl