Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MELODIKA - MDUAB, kabel USB z końcówkami typu A-B (15.04.2023)

Do oferty marki Melodika dodany został kabel MDUAB Purple Rain. Jest to przewód USB 2.0 (o prędkości do 480 Mb/s) zakończony z jednej strony wtyczką typ A, a z drugiej wtyczką typ B. Dystrybucję prowadzi Rafko.

Kabel MDUAB jest dedykowany zwłaszcza do podłączania przetworników cyfrowo-analogowych, choć oczywiście można go stosować do wszelkich innych urządzeń jak choćby drukarki czy skanery. Jest to autorska konstrukcja zaprojektowana przez Melodikę i wyprodukowana w Polsce. Kabel oferuje znacznie lepsze ekranowanie oraz większy przekrój żył niż wymaga tego standard USB.

Kabel Melodika Purple Rain MDUAB zbudowany jest z dwóch par żył (4x0,2mm2), jedna z nich służy do transmisji danych, druga do zasilania. Linia służąca do transmisji danych jest oddzielona i posiada własne ekranowanie, co minimalizuje zakłócenia zewnętrzne. Zasilanie jest izolowane od przewodników sygnałowych. Przewodnikiem jest miedź beztlenowa OFC 99.99%.

Potrójne ekranowanie składa się z dwóch warstw folii Mylar oraz oplotu z ocynkowanej miedzi - służy to ograniczeniu szumu elektrycznego oraz zakłóceń elektromagnetycznych (EMI), a także zapobiega przesłuchom pomiędzy innymi blisko położonymi żyłami. Wtyki są pozłacane 24-karatowym złotem, a kable są połączone z wtykami za pomocą wysokiej jakości lutu cyny ze srebrem.

Purpurowa izolacja zewnętrzna jest odporna na promienie UV, wodę morską, ozon, alkohol. Kabel ma wysoką udarność zarówno w pokojowej jak i niskiej temperaturze, może pracować w zakresie temperatur od -30 do +70 stopni Celsjusza. Dzieki tym właściwościom nadaje się do instalacji. Kabel ma certyfikat RoHS 2. Pojemność żył wynosi 62 pF/m.

Tak jak pozostałe kable Melodika, MDUAB objęty jest 5-letnią gwarancją producenta. Dostępne są długości od 0,3m do 7m. Ceny kształtują się następująco:
- MDUAB03 ... 115zł
- MDUAB05 ... 119zł
- MDUAB07 ... 129zł
- MDUAB10 ... 135zł
- MDUAB15 ... 149zł
- MDUAB20 ... 159zł
- MDUAB25 ... 179zł
- MDUAB30 ... 189zł
- MDUAB35 ... 209zł
- MDUAB40 ... 239zł
- MDUAB50 ... 269zł
- MDUAB60 ... 299zł
- MDUAB70 ... 319zł

[zdjęcie kable USB A-B Melodika MDUAB]
[zdjęcie kable USB A-B Melodika MDUAB - konstrukcja]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl