Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne WF-C700N i nowa wersja WH-1000XM5 (5.04.2023)

Sony wprowadza nowe, prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne z systemem redukcji hałasu WF-C700N. Będą one w sprzedaży od kwietnia 2023, a ich estymowana cena detaliczna wynosi 550 złotych.

W kwietniu 2023 pojawi się też nowa wersja słuchawek WH-1000XM5 w kolorze ciemnogranatowym (Midnight Blue). Są to słuchawki bezprzewodowe z pałąkiem, wyposażone w system redukcji halasu.

WF-C700N będą dostępne w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej, lawendowej i szałwiowej zieleni. Słuchawki mają stopień ochrony przed wodą IPX4. Zapewniona jest ochrona przed wodą pryskającą z dowolnego kąta, z wyłączeniem kanału akustycznego (wylotu dźwięku) słuchawek. Etui z funkcją ładowania nie jest wodoodporne.

Aby zapewnić wygodę i stabilność wszystkim użytkownikom, niezależnie od wielkości uszu, firma Sony wykorzystała obszerną bazę danych o kształtach uszu, rozwijaną od wprowadzenia w 1982 roku pierwszych na świecie słuchawek dousznych. Dokonano też oceny czułości słuchu w zależności od budowy ucha. Ergonomiczne ukształtowanie powierzchni ma zapewnić dobre trzymanie w uchu. Konstrukcja tłumiąca odgłosy wiatru poprawia wyrazistość dźwięku podczas rozmów telefonicznych prowadzonych na wietrze.

Zastosowano opracowane przez firmę Sony miniaturowe, 5-milimetrowe przetworniki. Masa WF-C700N wynosi 2*4,6g (z wkładkami rozmiaru M). Słuchawki są zgodne z Bluetooth 5.2 i mają zasięg do 10m. Obsługiwane są kodeki SBC i AAC.

Zaimplementowano też funkcję połączenia wielopunktowego, dzięki której możliwe jest połączenie z dwoma urządzeniami Bluetooth równocześnie. Funkcja ta będzie dostępna po aktualizacji wewnętrznego oprogramowania, która ma się pojawić latem 2023.

Miniaturowe, cylindryczne etui do przechowywania i ładowania słuchawek mieści się w torbie lub kieszeni. Przy pracy z łącznością Bluetooth i włączoną redukcją hałasu jedno ładowanie wystarcza na około 7,5 godziny odtwarzania muzyki, a na dodatkowe 7,5 godziny można pobrać energię z baterii etui. Przy odtwarzaniu muzyki z łącznością Bluetooth bez redukcji hałasu praca się wydłuża do 10 godzin (słuchawki) + 10 godzin (etui z funkcją ładowania).

Słuchawki WF-C700N mają system cyfrowej redukcji hałasu do tłumienia dźwięków z zewnątrz. Można też włączyć tryb dźwięków otoczenia, aby słyszeć, co dzieje się wokół. Mikrofony zewnętrzne przechwytują wtedy więcej odgłosów otoczenia i pozwalają zachować z nim kontakt, a zarazem słuchać dźwięku muzyki. Ustawienia słuchawek można zmieniać w aplikacji Sony | Headphones Connect. Funkcja Focus on Voice pozwala rozmawiać z osobą w pobliżu bez potrzeby wyjęcia słuchawek z uszu, zaś gwar otoczenia pozostaje stłumiony.

Funkcja Adaptive Sound Control wykrywa, gdzie znajduje się i co robi użytkownik. Rozpoznaje często odwiedzane miejsca, takie jak biuro, siłownia, czy kawiarnia, a następnie wybiera odpowiednie ustawienia dźwięków otoczenia i dostosowuje tryb dźwięku do sytuacji.

Technologia DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) ma za zadanie poprawić jakość odtwarzania skompresowanych nagrań. Użytkownik może ponadto dostosować brzmienie do własnych upodobań, zmieniając ustawienia korektora w aplikacji Sony | Headphones Connect.

[zdjęcie słuchawek Sony WF-C700N]
[zdjęcie słuchawek Sony WH-1000XM5 Midnight Blue]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl