Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

UNISON RESEARCH / OPERA - włoskie marki w dystrybucji Horn Distribution (4.04.2023)

Firma Horn Distribution rozpoczęła współpracę z włoską firmą A.R.I.A. Advanced Research in Audio, właścicielem marek Unison i Opera. Tym samym Horn przejmuje dystrybucję obu marek w Polsce, a także w Czechach, Litwie i Finlandii.

Firma Unison Research została założona w 1987 roku przez grupę zapalonych audiofilów pod przewodnictwem Giovanniego Marii Sacchetti, koncentrując się na rozwijaniu wzmacniaczy pod tą marką. Pierwszym wzmacniaczem zintegrowanym zaprojektowanym dla Unison Research był Triode 20. Jego następca, Simply Two, spopularyzował Unison Research na międzynarodowym rynku w stosunkowo krótkim czasie i okazał się być kluczowym modelem w historii firmy. W zakresie produkcji wzmacniaczy lampowych Unison Research jest obecnie czołową firmą włoską i znajduje się w pierwszej dziesiątce w Europie (według materiałów prasowych).

Oferta Unison Research jest bogata i liczy wiele modeli. Elektronika jest podzielona na dwie grupy, Valves oraz Unico Series. Oprócz tego Unison Research ma też w swoim portfolio kilka modeli kolumn.

Marka Opera Loudspeakers powstała w 1989 roku i jest owocem współpracy dwóch audiofilów, włoskiego i brytyjskiego. Pierwszy zestaw głośnikowy Opery nosił nazwę Caruso i był prekursorem serii nazwanej w hołdzie legendarnym głosom opery. Wkrótce pojawiły się modele Callas, Operetta i Divina. Kolumny Opera łączyły tradycyjne włoskie rzemiosło w produkcji obudów a zaawansowaną technologią akustyczną. Obecnie kolumny Opera są eksportowane na wszystkie kontynenty, od Europy po Daleki Wschód.

Oferta Opera Loudspeakers jest podzielona na dwie serie, tańszą Classica Line oraz droższą Callas Line. Największe kolumny z serii Classica Line to podłogowe Quinta SE, a oprócz tego dostępne są też mniejsze modele podłogowe, kolumny podstawkowe i głośnik centralny. Seria Callas liczy trzy modele, podstawkowe Callas, podłogowe Callas Diva i kolejne podłogowe Grand Callas.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Opera Grand Callas]
[zdjęcie wzmacniacza Unison Research Absolute 845]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl