Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON / MARANTZ - korekcja akustyki Dirac Live dostępna dla wybranych modeli AV (23.03.2023)

Dla wybranych modeli wzmacniaczy i amplitunerów audio-wideo marek Denon i Marantz umożliwiono korzystanie z oprogramowania Dirac Live. Jest to oprogramowanie służące do korekcji akustyki pomieszczenia. Dirac Live Room Correction wykorzystuje nowoczesne, opatentowane algorytmy do analizy i cyfrowej redukcji wpływu pomieszczenia i poprawy wydajności głośników.

Dirac Live jest dostępny dla wybranych urządzeń Denon/Marantz od marca 2023 poprzez aktualizację wbudowanego oprogramowania (firmware) over-the-air. Do aktywacji Dirac Live wymagana jest licencja sprzedawana przez firmę Dirac za pośrednictwem sklepu internetowego. Licencja jest przypisana do konkretnego urządzenia i nie można jej przenieść. Aby uruchomić korekcję pomieszczenia Dirac Live trzeba też zainstalować oprogramowanie Dirac Live na komputerze (PC lub MAC), a komputer musi być podłączony do tej samej sieci co wzmacniacz/amplituner.

Ceny licencji są ustalane przez firmę Dirac i mogą ulec zmianie. Aktualnie dostępne są następujące opcje:
- Limited bandwidth (zakres częstotliwości od 20Hz - 500Hz) ... 259 USD
- Pełne pasmo (zakres częstotliwości od 20Hz - 20kHz) ... 349 USD
- Rozszerzenie z ograniczonego pasma do pełnego pasma w późniejszym czasie ... 99 USD

Początkowo korzystanie z Dirac Live będzie możliwe dla następujących modeli:
- Denon AVC-A1H
- Denon AVC-X4800H
- Denon AVC-X3800H
- Marantz AV 10
- Marantz CINEMA 50
- Marantz CINEMA 40

Przewidywane jest dalsze wsparcie Denona/Marantza dla systemu Dirac. Między innymi planowane jest wsparcie dla Dirac Bass Control w 2024 roku, a inne nowości mają być przedstawione w odpowiednim czasie.

Sprzęt audio-wideo Denon/Marantz w dalszym ciągu będzie wspierać alternatywną technologię korekcji akustyki pomieszczenia Audyssey, dostępną bez dopłat. Proces pomiarowy Audyssey jest zintegrowany z asystentem ustawień, aby ułatwić obsługę.

W przypadku Audyssey mikrofon pomiarowy jest podłączany bezpośrednio do wzmacniacza/amplitunera. Natomiast mikrofon używany do kalibracji Dirac Live jest podłączany do portu USB komputera z oprogramowaniem Dirac Live. Aktualny pozostaje wymóg podłączenia komputera i wzmacniacza/amplitunera do tej samej sieci. Oprogramowanie Dirac Live nie rozpoznaje mikrofonu Audyssey i konieczne jest zastosowanie osobnego mikrofonu, polecane są mikrofony UMIK-1 oraz UMIK-2 firmy MiniDSP.

Można uruchomić kalibrację Dirac Live i kalibrację Audyssey, a następnie zapisać wyniki w ustawieniach 1 i 2 urządzenia. Nie jest jednak możliwe łączenie funkcji Dirac Live i Audyssey. Funkcje Audyssey, takie jak MultEQ, Dynamic EQ, Dynamic Volume i Audyssey LFC nie mogą być używane, gdy używana jest kalibracja pomieszczenia Dirac Live. Można natomiast przełączać się między funkcjami Dirac i Audyssey z menu ustawień głośników w wybranym modelu.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl