Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VIOLECTRIC - PPA V790, przedwzmacniacz gramofonowy z 6 konfigurowanymi wejściami (20.03.2023)

Do oferty marki Violectric dodany został zaawansowany przedwzmacniacz gramofonowy PPA V790. Jest on już dostępny w Polsce w cenie 19.220 złotych (dystrybucja MIP).

PPA V790 posiada rozbudowaną funkcjonalność. Do przedwzmacniacza można podłączyć aż sześć wkładek gramofonowych i wybierać między nimi przełącznikiem na przednim panelu. Trzy wejścia są w postaci symetrycznej XLR, a trzy niesymetrycznej RCA.

Violectric PPA V790 łączy obsługę wkładek MM oraz MC w jednym torze. Dla każdego wejścia dostępny jest bardzo szeroki zakres wyboru wzmocnienia. Wzmacniacz posiada także diodę informującą o przesterowaniu, co ułatwia wybór ustawienia dającego najszerszy zakres dynamiki. Oprócz tego dla każdego z wejść można indywidualnie ustawić takie parametry jak impedancja wejściowa, pojemność, krzywa korekcji oraz filtr subsoniczny. Wszystkie nastawy wprowadza się na przednim panelu. Indywidualne ustawienia dla wejść są zapamiętywane przez urządzenie, a wybrane wartości są czytelnie pokazane przez podświetlone na biało diody LED. Użytkownik ma do wyboru:
- 7 poziomów impedancji wejściowej od 10 do 1000 omów (dla wkładek MC)
- 8 poziomów pojemności wejściowej od 22 do 1000 pF (dla wkładek MM)
- 7 poziomów wzmocnienia od +30 do +66 dB

Dodatkowo, na wyjściu przedwzmacniacza można wybrać jeden z trzech dostępnych poziomów wzmocnienia: 0, +6 oraz +12 dB. Ta funkcja pozwala na optymalizację wysterowania kolejnego elementu w torze, jak przedwzmacniacz liniowy czy wzmacniacz zintegrowany. Impedancja wyjściowa jest mniejsza niż 1Ω.

Aby zapewnić jak najszerszy zakres kompatybilności i umożliwić odtwarzanie starszych płyt, oprócz krzywej korekcji RIAA można też wybrać krzywe NAB lub Columbia-LP. Każda z tych krzywych jest bardzo precyzyjnie odtworzona z dokładnością 0,1 dB.

Aby zminimalizować szumy i zniekształcenia niedużych sygnałów z wkładek gramofonowych zastosowano autorską technologię wzmocnienia. Stopnie wzmocnienia w PPA V790 są sprzężone stałoprądowo (DC) i opierają się o superszybkie bipolarne tranzystory wejściowe w układzie kaskady. Taka konfiguracja, specjalnie zaprojektowana do tego wzmacniacza, oferuje szerokie pasmo przenoszenia, niskie szumy i ma bardzo niskie zniekształcenia.

Violectric PPA V790 posiada specjalnie zaprojektowane zasilanie o bardzo niskim poziomie szumów własnych. Precyzyjnie spasowana obudowa wykonana z obrabianych za pomocą CNC bloków aluminium nie tylko zabezpiecza urządzenie przed szkodliwymi polami elektromagnetycznymi, ale chroni także przed niepożądanymi wibracjami. Przedwzmacniacz jest wykończony w kolorze czarnym.

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Violectric PPA V790]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl