Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PERLISTEN AUDIO - instalacyjne zestawy głośnikowe serii R In-Wall oraz serii S In-Wall z certyfikatami THX (16.03.2023)

Firma Perlisten Audio wprowadziła do swojej oferty instalacyjne zestawy głośnikowe przeznaczone do montażu w ścianie. Zastosowano w nich przetworniki i technologie z kolumn podłogowych Perlisten. Zestawy instalacyjne są podzielone na dwie serie, R In-Wall oraz S In-Wall. Są to kolejne modele w ofercie marki z certyfikatem THX, w zależności od modelu i funkcji jest to certyfikat Dominus lub Ultra. Dystrybucję w Polsce prowadzi Rafko.

Wszystkie przetworniki zostały opracowywane od podstaw przez inżynierów Perlisten. W zestawach głośnikowych serii R i S stosowany jest zgłoszony do opatentowania zespół głośnikowy DPC-Array. Do zaprojektowania tej konstrukcji wykorzystano zaawansowane modelowanie akustyczne firmy Comsol. Przez 18 miesięcy przeprowadzano symulacje i budowano prototypy, by doprowadzić do powstania DPC-Array z unikalną postacią falowodu. W zespole DPC-Array pracują trzy przetworniki, a ich charakterystyki kontroluje falowód.

W zestawach serii R In-Wall DPC-Array opiera się na trzech 26-milimetrowych kopułkach z membranami jedwabnymi. Głośniki niskotonowe o rozmiarze 165 mm mają membrany z HPF, czyli autorskiej, zastrzeżonej odmiany pulpy celulozowej. Powstała ona po dwuletnich badaniach, które zaowocowały nową technologią implementacji tego tradycyjnego materiału.

Seria R In-Wall zawiera trzy modele, wszystkie o impedancji znamionowej 4Ω. Zestawy R5i-LR oraz R5i-C mają po dwa głośniki niskotonowe 165mm z membranami HPF. Natomiast model R4i-LCRS ma pojedynczy głośnik niskotonowy 165mm z membraną HPF. Ceny kształtują się następująco:
- R5i-LR (3-drożne | 89,4dB/2,83V) ... 13.990 zł/szt
- R5i-C (3-drożne | 89,4dB/2,83V) ... 13.990 zł/szt
- R4i-LCRS (3-drożne | 88,8dB/2,83V) ... 11.990 zł/szt

W referencyjnej serii S In-Wall w centralnej części falowodu DPC-Array znajduje się 28-milimetrowa kopułka berylowa, a nad nią i poniżej ultralekkie kopułki 28 mm TPCD zbudowane z dwóch warstw tworzywa TeXtreme - cienkiej plecionki karbonowej.

Seria S In-Wall zawiera pięć modeli, wszystkie o impedancji znamionowej 4Ω. Zestawy S7i-LR oraz S7i-C mają po 4 głośniki niskotonowe o rozmiarze 180mm z membranami TPCD. Mniejsze zestawy ścienne S5i-LR oraz S5i-C mają po dwa głośniki niskotonowe o rozmiarze 180mm z membranami TPCD. A model S4i-LCRS ma pojedynczy głośnik 180mm z membraną TPCD. Ceny kształtują się następująco:
- S7i-LR (4-drożne | 91,9dB/2,83V) ... 42.990 zł/szt
- S7i-C (4-drożne | 92dB/2,83V) ... 42.990 zł/szt
- S5i-LR (3-drożne | 91,9dB/2,83V) ... 34.990 zł/szt
- S5i-C (3-drożne | 91,6dB/2,83V) ... 34.990 zł/szt
- S4i-LCRS (3-drożne | 88dB/2,83V) ... 21.490 zł/szt

Zestawy głośnikowe S In-Wall i R In-Wall mają zamknięte obudowy oraz tylną ścianę z wytłaczanego aluminium o grubości 4 mm. Wyłożono ją bitumiczną warstwą tłumiącą, która minimalizuje wibracje obudowy. Głębokość montażu wynosi 10cm (4cale). Bezramkowe maskownice magnetyczne są przygotowane do pomalowania, aby dopasować je do wystroju wnętrza.

Jak podaje producent w ramach każdej serii barwa dźwięku jest zunifikowana. Zwrotnice wykonane są z wysokiej jakości komponentów.

[zdjęcie instalacyjnych zestawów głośnikowych Perlisten Audio R4i-LCRS]
[zdjęcie instalacyjnych zestawów głośnikowych Perlisten Audio S7i-C]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl