Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PIER AUDIO - lampowy wzmacniacz słuchawkowy MH-84SE, lampowy wzmacniacz zintegrowany MS-84SE MK2 i hybrydowy wzmacniacz zintegrowany MS-880SE (14.03.2023)

Do sprzedaży w Polsce weszły trzy urządzenia marki Pier Audio, słuchawkowy wzmacniacz lampowy MH-84 SE, lampowy wzmacniacz MS-84 SE MK2 oraz hybrydowy wzmacniacz MS-880 SE. Dystrybucję prowadzi DNA Audio.

MH-84 SE (cena 6.290 złotych) jest w pełni lampowym wzmacniaczem słuchawkowym opartym na dwóch pentodach mocy EL84, z których każda sterowana jest przez lampę 12AU7/ECC82. Cechą wyróżniającą ten model jest zastosowanie zasilania lampowego, na bazie duodiody prostowniczej 6Z4.

Na wyposażeniu są dwa niesymetryczne wejścia RCA i jedno symetryczne wejście XLR. Wzmacniacz ma też wbudowany odbiornik Bluetooth, co pozwala na bezprzewodową transmisję sygnału. Do dyspozycji są trzy wyjścia słuchawkowe: XLR, 4,4mm oraz 6,35mm. Użytkownik może wybrać nastawę impednacji słuchawek (32Ω, 64Ω, 120Ω, 300Ω, 600Ω)

W zestawie wraz ze wzmacniaczem producent dodaje pokrywę w kształcie kratki do zakrycia sekcji lampowej, a także rękawiczki do wymiany lamp.

Dane techniczne MH-84SE:

MS-84 SE MK2 (cena 7.690 złotych) to lampowy wzmacniacz zintegrowany. Zastosowano układ przeciwsobny (push-pull) na lampach EL84 (2 sztuki na kanał). W porównaniu z wcześniejszym modelem MS-84SE, wersja MK2 ma mniejsze gabaryty, szczególnie w wymiarze głębokości (25cm wobec wcześniejszych 40cm). W zasilaczu wzmacniacza zastosowano lampę prostowniczą 5Z4P. Na wyposażeniu są dwa wejścia RCA oraz odbiornik Bluetooth dla bezprzewodowego przesyłania sygnału.

W zestawie wraz ze wzmacniaczem producent dostarcza także kratkę na lampy (standard CE) oraz parę białych materiałowych rękawiczek, które przydają się przy wymianie lamp. Na wyposażeniu nie ma funkcji regulacji polaryzacji lamp.

Dane techniczne MS-84SE MK2:

MS-880 SE (cena 10.590 złotych) to hybrydowy wzmacniacz zintegrowany. Chociaż nominalna moc jest nieco mniejsza niż w modelu MS-680 SE, to jednak w MS-880 SE większy nacisk położono wydajność prądową, co według materiałów producenta owocuje lepszą jakością dźwięku. W układzie wejściowym zastosowano trzy podwójne triody NOS typu 6N11.

MS-880 SE wyposażono w przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM (Moving Magnet). Są też trzy wejścia liniowe RCA. Oprócz tego zaimplementowano wejście dla zewnętrznego przedwzmacniacza (PRE-IN), co pozwala stosować MS-880 SE jako końcówkę mocy.

Wzornictwo utrzymano w konwencji pozostałych urządzeń z serii GOLD. Centralnie umieszczony, podświetlony wskaźnik wychyłowy informuje słuchacza o szczytach sygnału. Przez poziome szczeliny widać żarzące się lampy. Urządzenie dostępne jest z czarną lub złotą płytą czołową, to samo dotyczy pilota zdalnego sterowania, który pozwala na przełączanie źródeł i regulację głośności.

Dane techniczne MS-880SE:

[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Pier Audio MH-84SE]
[zdjęcie wzmacniacza Pier Audio MS-84SE MK2]
[zdjęcie wzmacniacza Pier Audio MS-84SE MK2 - tylna ścianka]
[zdjęcie wzmacniacza Pier Audio MS-880 SE]
[zdjęcie wzmacniacza Pier Audio MS-880 SE - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl