Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ERZETICH - planarne, flagowe słuchawki Charybdis (11.03.2023)

Firma Erzetich zaprezentowała słuchawki Charybdis, które są nowym modelem flagowym marki. Ich cena wynosi około 3.000 Euro. Dystrybucję w Polsce prowadzi GFmod.

Charybdis to otwarte słuchawki planarne. Zastosowano w nich nowe przetworniki. O ile wcześniej nauszniki w słuchawkach Erzetich wykonywano z drewna, w tym przypadku przetworniki umieszczono w nausznikach wyfrezowanych na CNC z aluminium. Grube poduszki wykonywane są w dwóch wersjach, z wykorzystaniem weluru lub skóry proteinowej. Obie wersje poduszek znajdują się w zestawie. Poduszki można w prosty sposób wymienić. Pałąk wykonano z włókna węglowego. Słuchawki mają stosunkowo dużą masę i z tego względu zastosowano szerszą opaskę z miękkiego materiału oraz dodatkowo wykonano w niej podłużne otwory, tak aby opaska dobrze układała się na głowie, równomiernie rozkładała ciężar i zapewniała odpowiedni komfort.

Gniazda do podłączenia kabla są umieszczone na krótkich przedłużkach kablowych wystających z nauszników. Kabel dostarczany ze słuchawkami jest zakończony symetrycznym, 4-stykowym wtykiem XLR. Dołączana jest też przejściówka z XLR na jack stereo 6,35mm.

Słuchawki są symetryczne, nie ma rozróżnienia na lewy i prawy nausznik. Konstrukcja słuchawek pozwala na ich pełne serwisowanie.

Charybdis są dostarczane w ochronnym pudełku/walizce wraz z kablem, przejściówką i drugą parą poduszek.

Producent zapowiedział też, że latem 2023 do oferty wejdzie wzmacniacz słuchawkowy Scylla zaprojektowany specjalnie jako optymalny partner dla słuchawek Charybdis. Polecanym wzmacniaczem jest też Erzetich Medousa.

Dane techniczne słuchawek Erzetich Charybdis:

[zdjęcie słuchawek Erzetich Charybdis]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl