Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DAVONE - Reference One, flagowe kolumny duńskiego producenta (8.03.2023)

W ofercie duńskiej firmy Davone pojawiły się kolumny Reference One. Jest to nowy model flagowy marki, będący następcą modelu Grande. Projektantem kolumn jest Paul Schenkel. Cena Reference One wynosi 18.000 Euro za parę, a polską dystrybucję prowadzi Galeria Audio.

Reference One to trójdrożny zestaw podłogowy. Tak jak we wcześniejszych kolumnach Davone zastosowano giętą sklejkę do konstrukcji obudowy. Elementy z giętej sklejki mają grubość 25mm. Usztywnienie w postaci kratownicy wykonano ze sklejki o grubości 18mm i 22mm. Wewnątrz znajdują się dwa absorbery Helmholtza, jeden dla tłumienia rezonansu powstającego na wysokości obudowy, drugi dla tłumienia rezonansu tunelu bass-reflex. Wylot dużego tunelu bass-reflex umieszczono u góry obudowy, aby uniknąć typowych problemów z pobudzaniem rezonansów pomieszczenia.

Wysokie tony odtwarza berylowa kopułka. Masa jej układu drgającego wynosi tylko 0,1g, a silny układ magnetyczny daje pole o indukcji 2 tesli. Pierwszy rezonans membrany znajduje się na częstotliwości 40kHz.

Głośnik średniotonowy o rozmiarze 4,5 cala ma membranę z bazującego na włóknie węglowym materiału Textreme opracowanego przez szwedzką firmę Oxeon. Textrene charakteryzuje się tym, że jest bardzo płaski, ma niewielki udział żywicy i ogólnie waży mniej niż typowe membrany z włókna węglowego. Poprzez optymalizację grubości i sztywności uzyskano w membranie kontrolowane zachowanie rezonansów i rozproszenie modów, co pozwala na poszerzenie użytecznego pasma od góry.

10-calowy głośnik niskotonowy ma papierową membranę i podwójny magnes zamontowany na bardzo sztywnym koszu odlewanym z aluminium. Zadbano o optymalizację przepływu powietrza i wentylację. Cewka ma średnicę 3 cali. Zakres wychyleń wynosi 22mm, a specjalnie zaprojektowany resor ogranicza wychylenia mechaniczne.

Kolumny są dostępne w dwóch wersjach wykończenia. W obydwu wersjach zastosowano orzech amerykański połączony ze skórą, bądź to białą bądź czarną.

Dane techniczne Davone Reference One:

[zdjęcie zestawów głosnikowych Davone Reference One]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl