Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - 7.2-kanałowy amplituner audio-wideo MHT300 (6.03.2023)

Od kwietnia 2023 w Polsce dostępny będzie amplituner audio-wideo McIntosh MHT300. Cena detaliczna została ustalona na 44.500 złotych (dystrybucja HiFi Club).

MHT300 to 7.2-kanałowy amplituner audio-wideo z wbudowanym tunerem FM. Moc wynosi 150 W/4Ω na kanał lub 120 W/8Ω na kanał. Co istotne, wartości te są podane dla pracy z równoczesnym wysterowaniem wszystkich siedmiu kanałów.

Oprócz pracy w trybie 7.2-kanałowym można też wybrać pracę w trybie 5.2.2-kanałowym. Na wyposażeniu są jeszcze cztery wyjścia liniowe RCA (height L1, height R1, height L2, height R2) dzięki czemu po podłączeniu zewnętrznych wzmacniaczy można stworzyć system 7.2.4-kanałowy. Wspierane są formaty audio Dolby Atmos oraz DTS:X.

Każdy z siedmiu kanałów ma wejście i wyjście RCA, a gniazda te standardowo są połączone zworą. Jeśli jednak potrzebna jest większa moc można usunąć zworę i podłączyć sygnał z wyjścia danego kanału do zewnętrznego wzmacniacza.

MHT300 ma 4 wejścia HDMI oraz jedno wyjście HDMI. Wszystkie porty HDMI są zgodnie z HDCP 2.3, wspierają wideo 8K/60Hz oraz 4K/120Hz, wszystkie mogą pracować z pasmem do 40Gbps i są kompatybilne z formatami High Dynamic Range (HDR) Dolby Vision, HDR10 i HLG, a także kolorem 4:4:4, Rec. 2020. Obsługowane jest przekazywanie wideo 3D (pass-through).

Wyjście HDMI obsługuje kanał zwrotny audio w bardziej zaawansowanej wersji eARC. Dzięki temu można bez dodatkowych kabli pobrać z kompatybilnych urządzeń sygnał audio, także w nowoczesnych formatach o wysokiej rozdzielczości jak DTS-HD Master Audio, DTS:X, Dolby TrueHD oraz Dolby Atmos.

Do dyspozycji są 2 koncentryczne i 2 optyczne wejścia cyfrowe. Na wejściach tych obsługiwane są sygnały PCM do 192kHz/24bity, wielokanałowy PCM, Dolby Digital i DTS. Konwersję cyfrowo-analogową wykonuje zespół siedmiu układów. Na wyposażeniu jest regulacja barwy (niskie, wysokie).

Do korekcji akustyki pomieszczenia zastosowano Dirac Live. Rozwiązanie to optymalizuje sygnał w celu skorygowania negatywnego wpływu pomieszczenia wykorzystując specjalnie opracowane algorytmy. Dirac Live wykonuje korekcję w dziedzinie czasu przy pomocy opatentowanej technologii mixed-phase. Mikrofon pomiarowy znajduje się w zestawie.

W MHT300 zastosowano firmowe technologie zabezpieczające Power Guard (ochrona przed przesterowaniem) i Sentry Monitor (ochrona przed zwarciem). Czujnik obecności sygnału na wejściu pozwala na automatyczne włączanie/wyłączanie amplitunera.

MHT300 ma wejście i wyjście wyzwalacza, wejście i wyjście dla danych sterowania, wejście dla mikrofonu pomiarowego, wejście RS232, port Ethernet i port USB do celów serwisowych. Konfigurację można wykonać poprzez interfejs komputerowy. Można też załadować przygotowany plik konfiguracyjny oraz zapisywać pliki konfiguracyjne na komputerze lub nośniku USB. Do sterowania można wykorzystać załączonego pilota lub podłączyć MHT300 do systemu automatyki przez RS232.

Amplituner można zamontować w standardowej szafce w przestrzeni 3U, uchwyty do tego celu znajdują się w zestawie. Wzornictwo trzyma się tradycyjnej frmowej konwencji z panelem frontowym z czarnego szkła, podświetlanym logo, czy srebrnymi elementami wykończeniowymi.

[zdjęcie amplitunera audio-wideo McIntosh MHT300]
[zdjęcie amplitunera audio-wideo McIntosh MHT300 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl