Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - wokółuszne i nauszne słuchawki bezprzewodowe (25.02.2023)

W marcu 2023 do sprzedaży mają wejść dwa modele słuchawek bezprzewodowych Sony, wokółuszne WH-CH720N i nauszne WH-CH520.

Do łączności bezprzewodowej w obu modelach służy Bluetooth w wersji 5.2. Efektywny zasięg wynosi 10m. Obsługiwane są kodeki AAC i SBC.

Dzięki funkcji połączenia wielopunktowego słuchawki mogą łączyć się z dwoma urządzeniami jednocześnie. Łączenie słuchawek z innymi urządzeniami ułatwiają technologie Swift Pair i Fast Pair. Oba modele obsługują polecenia głosowe. Asystent głosowy w słuchawkach WH-CH720N pozwala uzyskać pomoc bez używania rąk, a w przypadku WH-CH520 w celu uzyskania pomocy od Google lub Siri należy nacisnąć przycisk odtwarzania/rozmowy.

W obydwu modelach zastosowano technologię DSEE (Digital Sound Enhancement Engine). Przywraca ona składowe o wysokiej częstotliwości aby poprawić jakość nagrań poddanych kompresji.

Użytkownicy WH-CH720N i WH-CH520 mogą dostosować dźwięk przy użyciu funkcji korektora graficznego w aplikacji Sony | Headphones Connect. Funkcja ta pozwala wybierać różne fabrycznie zaprogramowane ustawienia brzmienia i gatunków muzycznych, a także tworzyć i zapisywać własne.

WH-CH720N (cena około 600 zł) to słuchawki wokółuszne, które będą oferowane w trzech odmianach kolorystycznych: czarnej, niebieskiej i białej. Jest to konstrukcja zamknięta z dynamicznymi przetwornikami 30mm. Słuchawki mogą pracować w trybie pasywnym. Impedancja wynosi 325Ω przy połączeniu przewodem słuchawkowym i włączonych słuchawkach, a 31Ω przy połączeniu przewodem słuchawkowym i wyłączonych słuchawkach.

Słuchawki mają na wyposażeniu aktywny system redukcji hałasu bazujący na podwójnych czujnikach i procesorze Sony V1. Na każdym z nauszników słuchawek WH-CH720N znajduje się para mikrofonów, która przechwytuje hałas z otoczenia. Procesor V1 szybko przetwarza sygnał aby skutecznie eliminować dźwięki zewnętrzne. W razie potrzeby użytkownik ma możliwość wyregulowania głośności dźwięków otoczenia. Wybór jednego z 20 poziomów umożliwia aplikacja Sony | Headphones Connect.

Masa WH-CH720N wynosi 192g. Nauszniki otaczają uszy słuchacza. Zastosowano syntetyczną skórę i poliuretan oraz zoptymalizowaną budowę i wymiary nausznika. Wbudowany akumulator wystarcza do 35 godzin odtwarzznia muzyki (połączenie Bluetooth, odtwarzanie z kodekiem AAC i wyłączonym systemem DSEE) lub maksymalnie 35 godzin rozmów.

Zadbano też o jakość dźwięku podczas rozmów telefonicznych. Mikrofony kształtujące wiązkę z technologią Precise Voice Pickup rozmieszczono tak, aby zwiększyć czystość i dokładność przechwytywania głosu w różnych warunkach. Nowe rozwiązania konstrukcyjne wokół mikrofonów osłabiają odgłosy wiatru.

WH-CH520N (cena około 280 zł) to słuchawki nauszne, które będą oferowane w czterech odmianach kolorystycznych: czarnej, niebieskiej, białej i beżowej. Jest to konstrukcja zamknięta z dynamicznymi przetwornikami 30mm. Słuchawki nie mają możliwości pracy w trybie pasywnym.

WH-CH520 wyróżniają się długim czasem pracy na akumulatorze wynoszącym do 50 godzin. Dla zapewnienia wygody zastosowano regulowany, wyściełany pałąk na głowę, miękkie nauszniki i lekką konstrukcję. Masa wynosi 147g.

Według materiałów producenta wysoka jakość wbudowanych mikrofonów i tłumienie szumów sprawia, że słuchawki WH-CH520 efektywnie zbierają dźwięk i osłabiają odgłosy z zewnątrz podczas rozmów.

[zdjęcie słuchawek Sony WH-CH720N]
[zdjęcie słuchawek Sony WH-CH520]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl