Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CLASSIC AUDIO - przedwzmacniacz gramofonowy MM PRO (17.02.2023)

Do sprzedaży wszedł przedwzmacniacz gramofonowy MM PRO brytyjskiej firmy Classic Audio autorstwa Michaela Fidlera. Jest on dostępny bezpośrednio u producenta w cenie 600 funtów w Wielkiej Brytanii, 700 Euro w krajach Unii Europejskiej oraz 800 dolarów przy sprzedaży do USA. Podane ceny zawierają koszt przesyłki. Dla innych krajów oferta jest kalkulowana indywidualnie. W ofercie są zasilacze dla napięć 115V i 220V aby dopasować się do wymagań różnych krajów.

MM PRO powstał z założeniem uzyskania szczytowych osiągów przy odtwarzaniu z wkładek MM i wysokopoziomych MC. Przedwzmacniacz ma wejście niesymetryczne RCA oraz dwa wyjścia, symetryczne XLR i niesymetryczne RCA. Do wyboru są dwie wielkości wzmocnienia. Dla RCA jest to 42/52dB, a dla XLR 48/58dB.

Na wyposażeniu jest filtr subsoniczny, regulowany układ mieszania sygnału (crossfeed) na niskich częstotliwościach, a także przełącznik mono.

Przedwzmacniacze są ręcznie montowane w Kent, w Anglii. Wykorzystywana jest tylko technologia montażu przewlekanego. Do wyciszania wyjść zastosowano przekaźniki klasy medycznej.

Do MM PRO zaprojektowano układ o nowej architekturze, z trzema stopniami. Nowy wzmacniacz wejściowy z tak zwanym aktywnym obciążeniem (active loading) daje większy odstęp sygnał/szum niż było to poprzednio możliwe z pasywnym obciążeniem wkładki. Używany w MM PRO rezystor 560kΩ ma 3 razy mniejszy prąd szumów niż rezystor 47kΩ, a sterowanie jego drugiej strony (zwykle podłączonej do uziemienia) przez wzmacniacz odwracający ze wzmocnieniem 10x powoduje, że zachowuje się on jak rezystor 51kΩ. Daje to wymaganą impedancję wejściową 50kΩ z trzykrotnie mniejszym prądem szumu. Nieważony odstęp sygnał/szum wynosi 79dB przy podłączeniu prawdziwej wkładki.

Montowane w podstawkach wzmacniacze NE5534 zostały wybrane do stopnia wejściowego ponieważ ich parametry zapewniają niski poziom szumu przy pracy z wkładkami. Z tego powodu standardowy rezystor 47kΩ okazał się największym kolejnym źródłem szumu.

Korekcja RIAA jest wykonana z bardzo wysoką precyzją przy pomocy dedykowanego stopnia wzmacniającego z równoległym sprzężeniem zwrotnym. Dokładność wynosi +/-0,1dB, znacznie poniżej typowo spotykanej dokładności 0,5dB.

Na wyposażeniu jest funkcja płynnie regulowanego mieszania (crossfeed) na niskich częstotliwościach. Dzięki niej można zredukować poziom zakłóceń pionowych, co jest najbardziej słyszalne na słuchawkach. Funkcję tą można dezaktywować.

Filtr subsoniczny trzeciego rzędu na częstotliwości 23Hz tłumi najniższe składowe. Kondensatory do filtra są ręcznie dobierane.

Przedwzmacniacz korzysta z zewnętrznego zasilacza liniowego, dzięki czemu pole magnetyczne transformatora jest oddalone od właściwej obudowy. Używane są wyłącznie trwałe kondensatory elektrolityczne Panasonic FR i FM.

Dane techniczne Classic Audio MM PRO:

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Classic Audio MM PRO]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Classic Audio MM PRO - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl