Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NUPRIME - przetwornik cyfrowo-analogowy AMG DAC z funkcjonalnością przedwzmacniacza (16.02.2023)

Na polski rynek wszedł przetwornik cyfrowo-analogowy z wbudowanym przedwzmacniaczem NuPrime AMG DAC. Jest on objęty 24-miesięczna gwarancją, a cenę ustalono na 10.995 zł (dystrybucja Rafko).

NuPrime AMG DAC ma pięć wejść cyfrowych, w tym koncentryczne RCA, optyczne, IIS/DSD (gniazdo HDMI), port USB-B dla funkcji USB-DAC i podłączenia kompatybilnych urządzeń typu NAS, a także port USB-A Extension pracujący w sposób zdefiniowany przez NuPrime. Jest też jedno wejście analogowe RCA stereo. W stopniu wejściowym zastosowano ultra-niskoszumowe tranzystory JFET. Indywidualnie regulowana głośność na każdym wejściu pozwala na dopasowania poziomu źródeł.

Wyjścia są zarówno w postaci niesymetrycznego 2xRCA oraz symetrycznego 2xXLR. Użytkownik może wybrać tryb pracy z regulowanym (variable) lub stałym (fixed) poziomem wyjściowym. Oprócz tego zainstalowano przełącznik pozwalający wybrać wysoki lub niski poziom wzmocnienia (dwukrotna róznica wielkości napięcia). Za regulację głośności odpowiedzialny jest układ Muses 72320.

NuPrime zdefiniował port USB typu A do przenoszenia cyfrowego sygnału audio S/PDIF lub do zasilania 5V przy podłączeniu zewnętrznego bezprzewodowego odbiornika audio za pomocą jednego standardowego kabla USB. Bezprzewodowe odbiorniki NuPrime Omnia WR-1, BTR-HD, Stream Mini i Stream Mini DAC są wyposażone w port micro USB zgodny z tą specyfikacją. Pozwala to na użycie standardowego kabla USB-A do micro-USB do zasilania odtwarzacza, jak również do bezprzewodowego przesyłania danych audio w formacie S/PDIF (przy użyciu urządzeń NuPrime).

Sekcja przedwzmacniacza pracującego w klasie ma układ wzmocnienia napięcia stopnia wyjściowego oparty na elementach dyskretnych. Wzmocnienie prądowe stopnia wyjściowego wykorzystuje szybki wzmacniacz z elementami dyskretnymi.

Obsługiwane są sygnały PCM do 384kHz oraz DSD do DSD256. W przypadku DSD urządzenie może odtwarzać pliki natywnie metodą ASIO 2.1 jak również DoP (DSD over PCM).

Do konwersji cyfrowo-analogowej zastosowano 32-bitowy układ ESS Technology ESS9038Q2M, z niezależnym dekodowaniem lewego i prawego kanału. Układ scalony NuPrime SRC (sample rate converter) zapewnia przetwarzanie DSP, w którym sygnały wejściowe są próbkowane w górę do megaherców przed konwersją w dół do docelowej częstotliwości próbkowania przy bardzo niskim jitterze i zniekształceniach.

Z urządzeniem dostarczany jest pilot zdalego sterowania. Wyposażenie uzupełnia wyjście wyzwalacza.

Dane techniczne NuPrime AMG DAC:

[zdjęcie przetwornika / przedwzmacniacza NuPrime AMG DAC]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl