Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SENNHEISER - otwarte słuchawki HD 660S2 (8.02.2023)

Firma Sennheiser zaprezentowała zaktualizowany model HD 660S2 z serii 600. Są to słuchawki otwarte z przetwornikiem dynamicznym. Zostały zaprojektowane w Niemczech, a produkcja odbywa się w najnowocześniejszym irlandzkim zakładzie Sennheisera. HD660S2 będą dostępne w Polsce w marcu, w katalogowej cenie 2.799 zł (dystrybucja Aplauz Audio).

Aby poprawić osiągi w stosunku do poprzednika ulepszono przepływ powietrza w 38-milimetrowym przetworniku i udoskonalono cewkę. Mocny system magnetyczny jest wentylowany, a cewka jest wykonana z aluminium. Mniejsza masa cewki porawiła odpowiedź impulsową. Według materiałów producenta uzyskano głębszy, wyraźniejszy bas bez poświęcania charakterystycznej dla serii szczegółowości. Ogólnie brzmienie ma być płynniejsze i cieplejsze niż w przypadku oryginalnych HD 660S.

Zastosowanie bardziej podatnego zawieszania spowodowało, że częstotliwość rezonansowa przetwornika jest obniżona ze 110 Hz (oryginalne HD 660S) do 70 Hz, co zapewnia dynamiczniejsze basy. Zewnętrzna kratka nauszników została tak zaprojektowana, aby efektywniej zarządzać przepływem powietrza.

Tak jak w innych słuchawkach serii tu też starano się zapewnić funkcjonalność i wysoką jakość materiałów. Welurowe nauszniki i miękka wyściółka pałąka na głowę pozwalają na umieszczenie zmodyfikowanych przetworników w optymalnej odległości od ucha i zapewniają komfort użytkowania.

Impedancja wynosi 300Ω. Masa jest równa 260g. Pasmo przenoszenia rozciąga się w zakresie 8Hz-41.500Hz. Zniekształcenia są poniżej 0,04% (1kHz, 100dB), a czułość wynosi 104dB (1kHz, 1Vrms).

W zestawie z HD 660S2 znajdują się dwa odłączane kable o długości 1,8 metra. Są one zakończone wtykami jack 6,3 mm i Pentaconn 4,4 mm. Wyposażenie uzupełnia przejściówka z 6,3 mm na mini-jack 3,5 mm oraz ochronne etui w postaci miękkiej sakiewki.

[zdjęcie słuchawek Sennheiser HD 660S2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl