Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AURIS AUDIO - lampowe wzmacniacze słuchawkowe Nirvana IV oraz HA-2SF (2.02.2023)

Do sprzedaży w Polsce wchodzą dwa lampowe wzmacniacze słuchawkowe serbskiej firmy Auris Audio. Dystrybucję na polskim rynku prowadzi MIP.

Nirvana IV (cena 28.995 złotych) to czwarta generacja klasycznego modelu Auris Audio. Jest to konstrukcja o topologii single-ended, wykorzystująca dwie pentody EL34 (produkcja Elektro-Harmonix) w stopniu mocy oraz lampę ECC82 (produkcja Tung-Sol) w stopniu sterującym. Nirvana IV może obsłużyć słuchawki o bardzo szerokim zakresie impedancji. Selektor daje użytkownikowi do wyboru impedancje 32Ω, 80Ω, 150Ω, 300Ω, lub 600Ω.

Na wyposażeniu są dwie pary wejść niesymetrycznych RCA oraz para symetrycznych XLR. Wyjścia słuchawkowe to duży jack 6,35mm i symetryczne, 4-stykowe XLR. Jest też jedno wyjście przedwzmacniacza z regulowanym poziomem.

Lampy do wzmacniacza są dobierane i dokładnie testowane. Przewidywany czas ich pracy to 10.000 godzin. Kluczowe dla jakości transformatory wyjściowe Auris Audio produkuje we własnym zakresie. Transformatory w Nirvana IV są ręcznie nawijane i posiadają zoptymalizowane rdzenie typu podwójne C. Zadbano także o jakość elementów pasywnych jak rezystory, czy kondensatory - te ostatnie to produkty marek Mundorf, Rubycon, czy Wima.

Aby zapewnić separację od szumów i zakłóceń w Nirvana IV zastosowano zewnętrzny zasilacz. Jest on połączony długim na 1m przewodem z właściwą jednostką wzmacniacza.

Obudowy wzmacniacza i zasilacza zostały w całości wykonane z precyzyjnie obrobionych bloków aluminiowych, co zapewnia solidność konstrukcji mechanicznej. Wzmacniacz posiada podświetlane wskaźniki wysterowania i szybę chroniącą lampy.

Dane techniczne Nirvana IV:

HA-2SF (cena 12.495 zł) to następca modelu HA-2SE. Rozwija on rozwiązania układowe poprzednika, wprowadzając przy tym szereg modyfikacji i ulepszeń. Oprócz poszerzenia funkcjonalności ma to też zapewnić lepsze brzmienie.

Jest to konstrukcja o topologii single-ended, wykorzystująca cztery lampy ECC99 w stopniu mocy oraz lampę ECC82 w stopniu sterującym. Wzmacniacz obsłużyć słuchawki o bardzo szerokim zakresie impedancji od 32Ω do 600Ω. Selektor wyboru impedancji ma trzy położenia.

Na wyposażeniu są dwie pary wejść niesymetrycznych RCA oraz para symetrycznych XLR. Wyjścia słuchawkowe to duży jack 6,35mm i symetryczne, 4-stykowe XLR. Jest też jedno wyjście przedwzmacniacza z regulowanym poziomem.

Obudowa HA-2SF bazuje na solidnej aluminiowej konstrukcji, która od dołu i góry jest zamknięta elementami z naturalnego drewna. Podświetlone wskaźniki wychyłowe pokazują poziom wysterowania.

HA-2SF ma specjalnie zaprojektowany, zewnętrzny zasilacz. Do jego budwy wykorzystano przewymiarowany transformator i precyzyjnie wykonaną metalową obudowę, która zapewnia izolację przed interferencjami elektromagnetycznymi i wibracjami.

Opcjonalnie wzmacniacz może być wyposażony w zdalne sterowanie.

Dane techniczne HA-2SF:

[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Auris Audio Nirvana IV]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Auris Audio Nirvana IV - tylna ścianka]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Auris Audio HA-2SF]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Auris Audio HA-2SF - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl