Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - wzmacniacze audio-wideo AVC-A1H i AVC-X4800H (1.02.2023)

Zapowiadane w 2022 roku wzmacniacze audio-wideo AVC-A1H i AVC-X4800H wchodzą do sprzedaży. Zostały one zaprojektowane i są produkowane przez firmę Denon w Japonii. Mają być dostępne w Polsce w lutym 2023, w dwóch wersjach wykończenia, czarnej i srebrnej. Dystrybucję prowadzi Horn Distrubution.

Obydwa modele obsługują technologię HEOS co pozwala na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z różnych bezpłatnych i płatnych internetowych serwisów strumieniowych. Można przesyłać sygnał do kompatybilnych urządzeń HEOS, takich jak głośniki Denon Home.

Obydwa wzmacniacze przystosowano do pracy strefowej, każdy ma do tego celu dwa analogowe wyjścia liniowe. Istnieje też możliwość przypisywania wyjść głośnikowych do multiroom.

AVC-A1H (cena 32.999 złotych) to flagowy wzmacniacz AV, kolejny wśród urządzeń Denona z A1 w nazwie. Ma on moc 150W/8Ω przy pracy dwukanałowej. W zasilaczu zastosowano masywny transformator o masie 11.5 kg (największy transformator w historii Denona) i podwójne główne kondensatory 33.000 uF. Cały wzmacniacz ma masę 32 kg. Zastosowano podzespoły klasy hi-fi jak dwukanałowy przetwornik cyfrowo-analogowy klasy audiofilskiej dla wszystkich 19 kanałów, czy pozłacane terminale głośnikowe. Do obróbki sygnału zastosowano dwurdzeniowy procesor sygnału cyfrowego (DSP) 1 GHz.

Obsługiwana jest rozdzielczość 8K pass-through, a także skalowanie 4K do 8K. Można odtwarzać wszystkie formaty dźwięku 3D. Istnieje możliwość podłączenia głośników w konfiguracji 9.4.6. Wzmacniacz ma wbudowane oprogramowanie do korekcji akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32 i możliwość aktualizacji Dirac Live (od marca za opłatą).

Na wyjściu HDMI obsługiwany jest kanał zwrotny ARC/eARC. Wśród wejść analogowych jest też gramofonowe wejście MM. Port USB pozwala na odtwarzanie plików typu PCM i DSD z podłączonych nośników pamięci.

AVC-X4800H (cena 12.499 złotych) to wzmacniacz 9.4-kanałowy, o mocy 125W/8Ω przy wysterowaniu dwóch kanałów. Na etapie przetwarzania możliwa jest praca 11.4-kanałowa. Wzmacniacz obsługuje dźwięk przestrzenny 3D i wideo w wysokiej rozdzielczości do 8K. Można korzystać z formatów Dolby Atmos, DTS:X, IMAX Enhanced i Auro 3D, a także skalować starsze treści.

Na wyjściu HDMI obsługiwany jest kanał zwrotny ARC/eARC. Wśród wejść analogowych jest też gramofonowe MM. Port USB pozwala na odtwarzanie plików typu PCM i DSD z podłączonych nośników pamięci.

Aby zoptymalizować dźwięk w warunkach konkretnego pomieszczenia, AVC-X4800H wykorzystuje technologię korekcji akustyki Audyssey (MultEQ XT32) oraz opcjonalnie Dirac Live (za dopłatą).

[zdjęcie wzmacniacza audio-wideo Denon AVC-A1H]
[zdjęcie wzmacniacza audio-wideo Denon AVC-A1H - tylna ścianka]
[zdjęcie wzmacniacza audio-wideo Denon AVC-X4800H]
[zdjęcie wzmacniacza audio-wideo Denon AVC-X4800H - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl