Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VIOLECTRIC - wzmacniacze słuchawkowe HPA V222 i HPA V202 (25.01.2023)

Na rynek weszły dwa wzmacniacze słuchawkowe niemieckiej marki Violectric. Nowe modele HPA V222 i HPA V202 bazują na popularnym wzmacniaczu słuchawkowym V200 i należą do bardziej przystępnych cenowo urządzeń producenta. Dystrybucję w Polsce prowadzi MIP.

HPA V222 (cena 5.999 złotych) to wzmacniacz w pełni symetryczny. Konstrukcja została zaprojektowana od podstaw, ale korzysta z rozwiązań układowych zastosowanych w modelach V200, V220, czy V280. Opracowany przez niemiecką firmę tor wzmacniający zoptymalizowano aby zapewnić najlepsze brzmienie i szeroką kompatybilność z różnymi modelami słuchawek.

Aby uzsykać symetryczną topologię wykorzystano cztery aktywne moduły wzmacniające, po dwa na kanał. Od gniazd XLR aż do gniazd wyjściowych (XLR-4 lub 4.4mm Pentaconn) sygnał prowadzony jest cały czas w sposób symetryczny. Oprócz wyjść symetrycznych jest też wyjście niesymetryczne jack 6,35mm.

Wzmacniacz posiada zarówno wejście symetryczne XLR, jak i niesymetryczne RCA. Do wyboru wejścia służy przełącznik na przedniej ściance. Użytkownik może ustawić wzmocnienie wstępne PRE-GAIN za pomocą przełączników na tylnej ściance.

Wzmacniacz może wysterować praktycznie każde słuchawki. Moc szczytowa to 3500 mW przy obciążeniu 50Ω. Jest też w stanie dostarczyć napięcie ponad 23V RMS, także modele słuchawek o wysokiej impedancji nie stanowią problemu. Szyny zasilające mają napięcie 50V. Zasilacz posiada wydajny i specjalnie odizolowany transformator oraz filtrację o sumarycznej pojemności 22.000 uF. Zastosowano też wysokiej jakości potencjometr japońskiej firmy ALPS.

Solidna obudowa z anodowanego na czarno aluminium ma 5-milimetrowy przód , 2,5-milimetrowy tył i 4-milimetrowe ścianki. Do regulacji głośności służy duże aluminiowe pokrętło.

Dane techniczne Violectric V222:

HPA V202 (cena 4.490 złotych) to bardziej przystępny wzmacniacz słuchawkowy o niesymetrycznej topologii. Tu też konstrukcja wykorzystuje rozwiązania układowe z modelu V200, podnosząc je na wyższy poziom. Moc na obciążeniu 50Ω to aż 2.700 mW. Maksymalne napięcie wyjściowe 18,5V RMS pozwala obsługiwać słuchawki o wysokiej impedancji. Do dyspozycji są wyjścia słuchawkowe Pentaconn i jack 6,35 mm.

Wzmacniacz posiada zarówno wejście symetryczne XLR, jak i niesymetryczne RCA. Do wyboru wejścia służy przełącznik na przedniej ściance. Użytkownik może ustawić wzmocnienie wstępne PRE-GAIN za pomocą przełączników na tylnej ściance.

Zasilanie bazuje na transformatorze toroidalnym oraz kondensatorach filtrujących o łącznej pojemności 22.000 uF. Zastosowano potencjometr głośności ALPS oraz gniazda połączeniowe Neutrik.

Podobnie jak w V222 tu też solidna obudowa z anodowanego na czarno aluminium ma 5-milimetrowy przód , 2,5-milimetrowy tył i 4-milimetrowe ścianki.

Dane techniczne Violectric V202:

[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Violectric HPA V202]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Violectric HPA V222]
[zdjęcie tylnej ścianki wzmacniaczy Violectric HPA V202 i V222]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl