Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - odtwarzacz CD/SACD DCD-1700NE z obsługą odczytu plików z płyt optycznych (19.01.2023)

Denon zaprezentował swój nowy odtwarzacz płyt CD i SACD, a także płyt optycznych z plikami audio, model DCD-1700NE. Jest on oferowany w dwóch wersjach wykończenia, Black oraz Premium Silver.

Oprócz płyt CD i SACD odtwarzane mogą być także płyty CD-R, CD-RW, DVD-R/RW i DVD+R/RW z plikami DSD i plikami PCM do 192kHz/24bitów.

Pliki odtwarzane z płyt rodziny CD to MP3, WMA, AAC, WAV (48kHz/24bity), FLAC (-48kHz/24bity), ALAC (48kHz/24bity), AIFF (48kHz/24bity).

Pliki odtwarzane z płyt rodziny DVD to MP3, WMA, AAC, WAV (192kHz/24bity), FLAC (192kHz/24bity), ALAC (96kHz/24bity), AIFF (192kHz/24bity), DSD (DIFF, DSF, 5.6MHz).

Odtwarzacz ma stałopoziomowe wyjście analogowe RCA (pozłacane) oraz dwa wyjścia cyfrowe, optyczne i koncentryczne.

W DCD-1700NE zastosowano firmową technologię Denona Advanced AL32 Processing Plus. Do odtwarzania kształtu fali analogowej wykorzystywane są algorytmy interpolacji danych, upsampling i rozszerzenie bitów do obsługi dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

W DCD-1700NE pracuje napęd optyczny Denona bazujący na mechaniźmie S.V.H. (Suppress Vibration Hybrid). Nowe, skrócone ścieżki sygnałowe i obwody, które kontrolują odbiór i dekodowanie zostały zminimalizowane, aby zredukować niepożądane zakłócenia. Hybrydowa konstrukcja S.V.H. zapewnia stabilność napędu dysków, dla jak najwyższej dokładności odczytu i dekodowania. Oprócz tego nisko położony środek ciężkości mechanizmu tłumi drgania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz konstrukcji. Redukcja wibracji prowadzi do minimalizacji operacji serwomechanizmu. Redukcja zbędnych elementów sterujących i poboru prądu poprawia dokładność sygnałów cyfrowych. Obudowa też jest zaprojektowana z uwzględnieniem minimalizacji wibracji.

W materiałach producenta podkreślana jest wysoka jakość zegara głównego znajdującego się tuż obok przetwornika cyfrowo-analogowego. Zastosowano dwa oscylatory redukujące szumy fazowe. Obsługują one częstoliwości próbkowania będące wielokrotnością 44.1kHz oraz 48 kHz. Uzyskana redukcja jittera poprawia jakość konwersji cyfrowo-analogowej.

Konwersję cyfrowo-analogową wykonuje układ TI PCM1795 (192k/32bity). Dobór podzespołów jest przeprowadzony w ramach strojenia Denon Sound Master. Dla uzyskania najczystszego dźwięku dostępny jest tryb pracy Pure Direct.

Pilot zdalnego sterowania pozwala na obsługę odtwarzacza CD oraz wzmacniacza. Na wyposażeniu jest też wejście i wyjście dla sygnałów zdalnego sterowania. Wyświetlacz ma regulowaną jasność z opcją wyłączenia (Bright / Dim / Dark/ Off).

Z odtwarzaczem dołączany jest pilot, kabel zasilania i kabel stereo RCA.

Dane techniczne DCD-1700NE:

[zdjęcie odtwarzacza CD/SACD Denon DCD-1700NE]
[zdjęcie odtwarzacza CD/SACD Denon DCD-1700NE - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl