Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LINDEMANN - niemiecka elektronika w dystrybucji MIP (14.01.2023)

MIP dodaje do swojej oferty dystrybucyjnej sprzęt firmy Lindemann Audio. Ten niemiecki producent ma ponad 25-letnią historię. Firma ma na swoim koncie wiele urządzeń, odtwarzacze CD, wzmacniacze, a także głośniki.

Obecnie w ofercie są dwie serie produktów. Droższa seria Musicbook stanowi trzon flagowej oferty Lindemann. Natomiast serię Limetree tworzą tańsze i mniejsze urządzenia z zewnętrznymi zasilaczami.

Lindemann wprowadził strumieniowanie do swoich urządzeń prawie 10 lat temu, prezentując w 2013 roku pierwsze urządzenia serii Musicbook. Firma przez lata dopracowała własną platformę strumieniującą. Dotyczy to części sprzętowej, a także stabilnie działającej aplikacji na Androida i iOS. Aplikacja ta jest także zoptymalizowana pod tablety w trybie panoramicznym, co podnosi wygodę użytkowania urządzeń strumieniujących Lindemanna.

W 2016 roku Lindemann wprowadził resampling w czasie rzeczywistym każdego sygnału cyfrowego do postaci 1-bitowego DSD (Direct Stream Digital). W ten sposób dostarczany do konwerterów sygnał może pominąć filtry cyfrowe.

W urządzeniach takich, jak Musicbook Source II, Combo, Limetree Network II, Bridge II, czy USB DAC sygnał cyfrowy jest ponownie taktowany przy użyciu zegarów o wysokiej precyzji. Daje to minimalizację zniekształceń typu jitter.

Musicbook Source II (cena 17.990 zł) to kolejna edycja źródła cyfrowego, które integruje w sobie odtwarzacz strumieniowy, przedwzmacniacz liniowy oraz przedwzmacniacz gramofonowy i wzmacniacz słuchawkowy. Source II bazuje na autorskiej platformie strumieniującej, a konwersję cyfrowo-analogową wykonują układy AKM 4493 pracujące w trybie dual-mono. Urządzenie obsługuje Tidal Connect, Spitify Connect, Qobuz i jes też Roon Ready.

Musicbook Source II CD (cena 19.490 zł) oprócz odtwarzacza strumieniowego, przedwzmacniacza liniowego, przedwzmacniacza gramofonowego i wzmacniacza słuchawkowego ma jeszcze wbudowany odtwarzacz CD.

Musicbook Combo (cena 22.500 zł) integruje w sobie odtwarzacz strumieniowy, przedwzmacniacz liniowy, przedwzmacniacz gramofonowy, wzmacniacz słuchawkowy oraz wzmacniacz mocy. Połączono rozwiązania techniczne z Source II oraz Power II. Moc wyjściowa wynosi 2*130W/4Ω, 2*70W/8Ω.

Musicbook Power II 1000 (cena 17.990 zł) to wzmacniacz mocy stereo w klasie D. Bazuje on na technologii N-Core. Jego moc wyjściowa wynosi 2*500W/4Ω. Przy wykorzystaniu wzmacniacza do sterowania pojedynczej kolumny w bi-ampingu można regulować poziom dla sekcji niskich tonów.

Wzmacniacz mocy Musicbook Power II 500 (cena 13.500 zł) wykorzystuje takie same technologie i ma takie same możliwości funkcjonalne jak Musicbook Power II 1000. Jego moc wyjściowa wynosi 2*250W/4Ω.

Limetree Network II (cena 4.990 złotych) to odtwarzacz sieciowy. Pozwala odtwarzać pliki strumieniowo z sieci bądź też z nośników podłączonych do portu USB typ A. Z siecią można się połączyć przewodowo przez Ethernet lub bezprzewodowo przez WiFi. Konwersję cyfrowo-analogowa wykonuje układ ESS Sabre ES9038 Hypersteam2. Oprócz wyjśca liniowego do dyspozycji jest też wzmacniacz słuchawkowy. Użytkownik może skorzystać z Tidal Connect, Spotify Connect, Roon Ready, Qubuza, czy HiResAudio. Odtwarzaniem można sterować z dołączonego pilota, lub też z aplikacji Lindemann (Android, iOS).

Limetree Bridge II (cena 3.990 złotych) to odtwarzacz cyfrowy. Ma on dwa wyjścia cyfrowe SPDIF (optyczne, koncentryczne) i pozwala odtwarzać pliki strumieniowo z sieci bądź też z nośników podłączonych do portu USB typ A. Z siecią można się połączyć przewodowo przez Ethernet lub bezprzewodowo przez WiFi. Bridge II obsługuje Tidala (w tym Tidal Connect), Spotify (w tym Spotify Connect), Qobuza, jest też urządzeniem Roon Ready. Do dyspozycji jest aplikacja sterująca Lindemanna (Android, iOS).

Limetree USB-DAC (cena 2.995 złotych) to przetwornik cyfrowo-analogowy z jednym wejściem USB typ B oraz dwoma wejściami SPDIF (koncentryczne, optyczne). Konwersję wykonuje układ ESS Sabre 9038. Limetree USB-DAC ma wyjście liniowe i wzmacniacz słuchawkowy oraz w pełni analogową regulację głośności.

Limetree Phono II (cena 2.995 złotych) to przedwzmacniacz gramofonowy. Jest przystosowany do wkładek MM i MC, dla każdego rodzaju jest osobne wejście. Korekcja RIAA jest zrealizowana w układzie pasywnym. Dla wkładek MC można wybrać impedancję wejściową w zakresie od 50Ω do 400Ω.

[zdjęcie Lindemann Musicbook Source II]
[zdjęcie Lindemann Limetree USB-DAC]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl