Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - przenośny odtwarzacz muzyczny Walkman NW-A306 (13.01.2023)

Firma Sony powiększa ofertę odtwarzaczy muzycznych Walkman o nowy model NW-A306. Będzie on dostępny w Polsce w kolorach czarnym i granatowym od lutego 2023.

NW-A306 bazuje na systemie operacyjnym Android 12. Wbudowana pamięć ma pojemność 32GB, z czego dla użytkownika dostępne jest 18GB. Jest też gniazdo do podłączania zewnętrzej pamięci (MicroSD, MicroSDHC, MicroSDXC). Łącze Wi-Fi jest zgodne z zakresami 2,4 GHz i 5 GHz. Można korzystać z transmisji strumieniowej, odtwarzania dźwięku w samym odtwarzaczu lub korzystać z kolekcji nagrań zgromadzonej w komputerze.

Na wyposażeniu jest gniazdo USB typ-C (zgodność USB3.2 Gen1). Do przewodowego podłączenia słuchawek zainstalowano gniazdo mini jack stereo. Odtwarzacz może wysyłać sygnał przez Bluetooth (wersja 5.0, bez możliwości odbioru przez Bluetooth). Obsługiwane są kodeki: SBC, LDAC, aptX, aptX HD, AAC.

Odtwarzacz ma fizyczne przyciski do sterowania, a poza tym także kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 3,6 cala. Wysokiej jakości konstrukcja z frezowanego aluminium zapewnia odtwarzaczowi wysoką sztywność.

NW-A306 wykorzystuje opracowany specjalnie do odtwarzaczy Walkman wzmacniacz cyfrowy S-Master HX. Jest on dostosowany do nagrań w natywnym formacie DSD. Dla optymalizacji jakości zastosowano nowy lut rozpływowy z domieszką złota, taki sam jak w modelu Walkman Signature Series. Dalszą poprawę jakości dźwięku mają zapewniać takie elementy jak dwa układy taktujące, kondensator foliowy i precyzyjny rezystor klasy audio.

Odtwarzacz wyposażono w system DSEE Ultimate (Digital Sound Enhancement Engine), który wykonuje obróbkę skompresowanej muzyki z plików cyfrowych przy wykorzystaniu technologii sztucznej inteligencji Edge AI. Udoskonalony algorytm lepiej przetwarza także bezstratny dźwięk o jakości CD (16 bitów, 44,1/48 kHz). W przeciwieństwie do wcześniejszych wersji, system DSEE Ultimate interpoluje zarówno muzykę przesyłaną strumieniowo przez Wi-Fi, jak i odtwarzaną z pobranych plików. Mogą z niego korzystać także użytkownicy słuchawek bezprzewodowych.

Dostępne są też inne funkcje z zakresu obróbki sygnału takie jak 10-pasmowy korektor, korektor przesunięcia fazy, kompresor dynamiki, ClearAudio+, przetwarzacz winylowy. Można też skorzystać z bezpośredniego przejścia sygnału (Direct).

W porównaniu z poprzednimi modelami NW-A306 ma dłuższy czas pracy na akumulatorze. Dla nagrań w formacie FLAC 44,1kHz wynosi on do 36 godzin, dla nagrań w formacie o wysokiej rozdzielczości FLAC 96kHz do 32 godzin, a dla muzyki z aplikacji serwisu muzycznego do 26 godzin. Ładowanie odbywa się przez port USB i trwa do 3,5 godziny.

Z odtwarzaczem dostarczany jest kabel USB-A do USB-C oraz instrukcja obsługi. W ramach troski o środowisko naturalne opakowania odtwarzaczy NW-A306 są pozbawione plastiku.

Dane techniczne NW-A306:

[zdjęcie odtwarzacza Sony Walkman NW-A306]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl