Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FOCAL - seria kolumn głośnikowych Vestia z membranami Slatefiber (9.01.2023)

Francuska marka Focal rozszerza swoją ofertę o serię kolumn Vestia. Linia ta składa się z pięciu modeli, trzech podłogowych, jednego podstawkowego i jednego zestawu centralnego, co pozwala zarówno na zastosowania w dwukanałowym stereo jak i wielokanałowym kinie domowym. Dystrybucję w Polsce prowadzi FNCE.

Do głośników średnio- i niskotonowych w serii Vestia wybrana została firmowa membrana Slatefiber. Zaprojektowana dla linii Chora w 2019 roku i rozwijana w latach kolejnych, membrana ta powstaje z przetworzonych włókien węglowych.

Wysokie tony odtwarza głośnik TAM z aluminiowo-magnezową kopułką o profilu w kształcie litery M. Wokół głośnika uformowany jest falowód do kontrolowania charakterystyki kierunkowej. Głośnik ten pierwotnie opracowany dla gamy samochodowej został zmodernizowany do pracy w zestawach hi-fi i tu po raz pierwszy pojawia się w produktach domowego audio.

Zestawy Vestia są produkowane w trzech wariantach kolorystycznych dla paneli bocznych: Black High Gloss, Dark Wood lub Light Wood. Towarzyszy im efekt czarnej (do ciemniejszych boków) lub białej (do boków jaśniejszych) skóry dla paneli przednich. Można zasłonić głośniki dołączoną do zestawów, mocowaną magnetycznie maskownicą. Obudowy z MDF skonstruowano tak by zapewnić wysoką sztywność.

Cokoły kolumn podłogowych wykonano tak aby uzyskać pochylenie obudów i poprawić wyrównanie czasowe. Do głośnika centralnego i do kolumn podstawkowych Vestia można dokupić dedykowane podstawki, również zapewniające lekkie pochylenie. W komplecie z Vestia Center jest też załączana podkładka do przechylania obudowy.

Vestia N°1 to dwudrożna kolumna podstawkowa typu bass-reflex z portem na frontowej ściance. Zastosowano 16,5-centymetrowy głośnik niskośredniotonowy i 25-milimetrowy wysokotonowy. Efektywność wynosi 89,5dB/2,83V, impedancja nominalna 8Ω (minimalna 4,5Ω). Wymiary WSG kolumn to 387*219*260mm, a masa jest równa 7kg.

Vestia N°2 to trójdrożna kolumna podłogowa typu bass-reflex z portami zarówno na frontowej jak i tylnej ściance. Zastosowano dwa 16,5-centymetrowe głośniki basowe, 16,5-centymetrowy głośnik średniotonowy i 25-milimetrowy wysokotonowy. Efektywność wynosi 91,5dB/2,83V, impedancja nominalna 8Ω (minimalna 3Ω). Wymiary WSG kolumn to 1012*256*371mm, a masa jest równa 22kg.

Vestia N°3 to trójdrożna kolumna podłogowa typu bass-reflex z portami zarówno na frontowej jak i tylnej ściance. Zastosowano trzy 16,5-centymetrowe głośniki basowe, 16,5-centymetrowy głośnik średniotonowy i 25-milimetrowy wysokotonowy. Efektywność wynosi 92dB/2,83V, impedancja nominalna 8Ω (minimalna 2,9Ω). Wymiary WSG kolumn to 1122*256*375mm, a masa jest równa 26,5kg.

Vestia N°4 to trójdrożna kolumna podłogowa typu bass-reflex z portami zarówno na frontowej jak i tylnej ściance. Zastosowano dwa 21-centymetrowe głośniki basowe, 16,5-centymetrowy głośnik średniotonowy i 25-milimetrowy wysokotonowy. Efektywność wynosi 92dB/2,83V, impedancja nominalna 8Ω (minimalna 2,6Ω). Wymiary WSG kolumn to 1126*304*430mm, a masa jest równa 31,5kg.

Vestia Center to dwudrożny zestaw centralny typu bass-reflex z dwoma portami na tylnej ściance. Zastosowano dwa 16,5-centymetrowe głośniki niskośredniotonowe i 25-milimetrowy wysokotonowy. Efektywność wynosi 91,5dB/2,83V, impedancja nominalna 8Ω (minimalna 3,6Ω). Wymiary WSG kolumn to 216*537*259mm, a masa jest równa 10kg.

[zdjęcie zestawów głośnikowych serii Focal Vestia]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Focal Vestia N°1]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl