Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - MDA200, konwerter cyfrowo-analogowy z regulacją głośności (2.01.2023)

Od połowy stycznia 2023 w Polsce dostępny będzie konwerter cyfrowo-analogowy McIntosh MDA200. Jego cenę ustalono na 22.500 złotych (dystrybucja HiFi Club).

MDA200 bazuje na wykorzystaniu firmowego modułu McIntosh DA2 Digital Audio Module. Na wyposażeniu jest 7 cyfrowych wejść: 2 koncentryczne RCA, 2 optyczne, jedno USB typ B, jedno firmowe MCT (do współpracy z transportami optycznymi McIntosha), a także jedno HDMI ARC (tylko audio, bez obsługi wideo). W module DA2 pracuje 8-kanałowy, 32-bitowy konwerter Quad Balanced. Moduł DA2 uzyskał też oznaczenie Roon Tested od firmy Roon Labs.

Na wejściu USB wspierane są sygnały do DSD512 oraz do DXD 384kHz. Na wejściach koncentrycznych i optycznych przyjmowane są sygnały PCM do 24-bitów/192kHz. Na wejściu HDMI ARC obsługiwane są popularne formaty wielokanałowe Dolby i DTS - w razie potrzeby zapewniona jest wysokiej jakości konwersja do odtwarzania dwukanałowego.

Przewidziano też możliwość przyszłej wymiany modułu DA2 na nowszą wersję, jeśli taka się pojawi w ofercie McIntosha.

Wyjścia analogowe, są dostępne zarówno jako symetryczne XLR jak i niesymetryczne RCA. Fabrycznie wyjścia MDA200 są ustawiane do pracy ze stałym poziomem. Można jednak skorzystać z trybu pracy ze zmiennym poziomem i regulować głośność gałką na ściance frontowej lub z pilota.

Wzornictwo trzyma się klasycznych rozwiązań charakterystycznych dla marki McIntosh. Zastosowano front z czarnego szkła, podświetlane logo i aluminiowe detale wykończeniowe. Wyświetlacz ma regulowaną jasność.

Na wyposażeniu jest szereg gniazd funkcjonalnych. Zainstaloweno wejście i wyjście do przekazywania danych sterujących, wejście i wyjście wyzwalacza, wejścia dla sensora obierającego sygnał ze zdalnego sterowania, wejście RS232, a także serwisowy port USB typ B.

Dane techniczne McIntosh MDA200:

[zdjęcie konwertera cyfrowo-analogowego McIntosh MDA200 (przód i tył)]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl