Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NUPRIME - PRA-9X, przedwzmacniacz stereo z wejściem MM i wyjściem słuchawkowym (20.12.2022)

PRA-9X to najnowszy przedwzmacniacz stereo ze wzmacniaczem słuchawkowym marki NuPrime. Jego cena w Polsce wynosi 6.595 zł (dystrybucja Rafko).

PRA-9X to urządzenie o symetrycznej topologii. Wyjścia liniowe zawierają cztery nowe moduły wzmacniaczy NuPrime o ultraniskich zniekształceniach, złożone ze wzmacniacza operacyjnego MUSES8820 w nowym obwodzie wzmacniającym. Wejścia i wyjścia wykorzystują specjalne przekaźniki dedykowane do zastosowań audio.

Do dyspozycji są trzy wejścia liniowe, jedno symetryczne XLR i dwa niesymetryczne RCA. PRA-9X jest też wyposażony w wejście gramofonowe dla wkładek MM. Użytkownik może regulować parametry impedancyjne wejścia gramofnowego (pojemność, rezystancja), aby zoptymalizować dopasowanie do wkładek. Wzmacniacz gramofonowy wykorzystuje wzmacniacz operacyjny MUSES8820.

Wyjście jest dostępne zarówno w postaci symetrycznej XLR jak i niesymetrycznej RCA. Przełącznik na przednim panelu pozwala wyłączyć regulację głośności (variable), aby dostarczyć sygnał o stałym napięciu (fixed) na wyjściach przedwzmacniacza. Kolejnym elementem wyposażenia jest gniazdo słuchawkowe jack 6,3mm.

Niskoszumowy transformator toroidalny umożliwił zredukowanie szumów pochodzących z zasilania AC. Za filtrację w zasilaczu odpowiadają wysokiej jakości kondensatory.

Wyświetlacz na panelu przednim informuje o wybranym źródle i ustawionej głośności. Do sterowania załączany jest też pilot. Na wyposażeniu jest wejście i wyjście wyzwalacza do sterowania włączaniem/wyłączaniem zasilania wielu urządzeń.

Dane techniczne NuPrime PRA-9X:

[zdjęcie przedwzmacniacza NuPrime PRA-9X]
[zdjęcie przedwzmacniacza NuPrime PRA-9X - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl