Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

BLADELIUS - wzmacniacz Ask Integrated z opcjami rozbudowy (19.12.2022)

Na polski rynek wszedł wzmacniacz zintegrowany Bladelius Ask Integrated. Jego premiera miała miejsce na niedawnej wystawie Audio Video Show w Warszawie.

Podstawowa wersja wzmacniacza bez dodatków kosztuje 44.900 zł, a instalacja przedwzmacniacza gramofonowego obsługującego wkładki MM/MC kosztuje dodatkowe 7.200 złotych. Wersja wyposażona w DAC/Streamer kosztuje 57.500 zł. Dystrybucję prowadzi Audio Atelier.

Nazwa wzmacniacza wywodzi się z mitologii nordyckiej. Ask to imię pierwszego mężczyzny stworzonego przez nordyckich bogów, między innymi Odyna. W ten sposób nawiązano do zależności między wzmacniaczami Bladelius Oden i Ask.

Ask Integrated wykorzystuje wiele rozwiązań z flagowego modelu Oden. Dotyczy to między innymi sekcji wzmocnienia we wzmacniaczu mocy czy wielostopniowej stabilizacji o bardzo niskim poziomie szumów. Podobnie jak Oden, Ask ma symetryczną topologię, bez wykorzystania masy jako odniesienia.

Kierując się zasadą, że prostota jest zaletą, zaprojektowano wzmacniacz napięciowy w formie pojedynczego stopnia, dla maksymalnego skrócenia ścieżki sygnału. Wysokiej jakości DC servo pracuje poza ścieżką sygnału. W stopniu wejściowym zastosowano ręcznie dobierane tranzystory JFET w konfiguracji gwarantującej bardzo dobrą liniowość niezależnie od poziomu sygnału.

W zasilaczu znajduje się toroidalny transformator 2.000VA i potężna bateria kondensatorów. Obudowa jest wykonana z materiałów niemagnetycznych aby zredukować negatywny wpływ pól elektromagnetycznych. Układ komponentów zoptymalizowano pod kątem minimalizacji wibracji.

Moduł cyfrowy ma 2 porty USB typ A, jeden port USB typ B, wejście AES/EBU, 2 wejścia optyczne, 2 wejścia koncentryczne SPDIF a także łączność sieciową Ethernet i WiFi.

Konwerter cyfrowo-analogowy instalowany w Ask Integrated ma bardzo duży odstęp sygnał/szum wynoszący ponad 134dB. Jako odtwarzacz strumieniowy moduł cyfrowy obsługuje sygnały DSD1024, MQA i PCM do 32 bitów, 728kHz. Umożliwia też korzystanie z Tidal connect, Spotify connect, Qobuz oraz Roon. Te funkcje są zarządzane z poziomu nowej aplikacji webowej (można też sterować Ask Integrated z pomocą aplikacji Tidal) co oznacza, że do sterowania można wykorzystać dowolne urządzenie. Ułatwia to wdrażanie aktualizacji przez producenta. Indywidualnie opracowany filtr cyfrowy jest zrealizowany w układzie XMOS 216 i ma różne tryby do wyboru przez użytkownika, co pozwala dopasować się do osobistych preferencji.

Konwerter CA ma topologię symetryczną, wszystkie rezystory z foli metalowej mają tolerancję 0.1%, a do filtrów analogowych zastosowano wysokojakościowe kondensatory polipropylenowe. Bardzo stabilne oscylatory zegara mają wyjątkowo niski szum fazowy.

Analogowe i cyfrowe zasilacze są całkowicie oddzielne. Zarówno układy sygnałowe jak i zasilające są galwanicznie odseparowane aby szum cyfrowy nie dostawał się do układów analogowych wzmacniacza.

Dane techniczne Bladelius Ask:

[zdjęcie wzmacniacza Bladelius Ask]
[zdjęcie wzmacniacza Bladelius Ask - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl