Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NUPRIME - STA-9X, wzmacniacz mocy z opcją mostkowania (14.12.2022)

STA-9X to najnowsza końcówka mocy marki NuPrime. Jest ona dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej lub srebrnej. Cena wynosi 6.395 złotych (dystrybucja Rafko).

Wzmacniacz może pracować w trybie stereo lub zmostkowanym, czyli mono. W stereo dysponuje mocą 2*130W/8Ω, a w trybie mono 1*330W/8Ω. Wejścia są zarówno w postaci symetrycznej XLR jak i niesymetrycznej RCA.

Wykorzystanie w STA-9X rozwiązań z modelu AMG-STA pozwoliło uzyskać postęp w stosunku do konstrukcji ULCAM (Ultra Linear Class A Module) + klasa D zastosowanej w modelu STA-9. Na wejściu zastosowano układy typu sigle-ended, o wysokiej impedancji, bez ujemnego sprzężenia zwrotnego. W sekcji mocy pracuje układ w klasie D z podwójnym sprzężeniem zwrotnym. Aby uzyskać poprawę w stosunku do tradycyjnych konstrukcji klasy D, NuPrime wykorzystuje samooscylujące układy do generacji sygnału PWM (pulse-width modulation). Przełącznik pracuje z częstotliwością 750kHz, wyższą niż typowo spotykana w konkurencyjnych produktach.

STA-9X został wyposażony w nowy zasilacz liniowy z wysokowydajnym transformatorem toroidalnym, co skutkuje redukcją szumów o wysokiej częstotliwości i zapewnia lepsze osiągi w zakresie niskich częstotliwości. Za filtrowanie zasilania odpowiadają 4 kondensatory dedykowane do zastosowań audio.

W stosunku do STA-9, wzmacniacz STA-9X ma o 130% wyższą wydajność prądową. Udoskonalone układy mają zwiększony udział parzystych harmoniczych w strukturze zniekształceń, co ma zapewniać ciepłą i naturalną charakterystykę brzmienia.

Opatentowane przez NuPrime nóżki zapewniają izolację i pochłanianie wibracji z powierzchni, na której stoi urządzenie.

Wyposażenie uzupełnia wejście i wyjście wyzwalacza 12V.

Dane techniczne NuPrime STA-9X:

[zdjęcie wzmacniacza mocy NuPrime STA-9X]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl