Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NUPRIME - Omnia A200, wzmacniacz zintegrowany z odtwarzaczem strumieniowym (7.12.2022)

Na polski rynek wszedł małogabarytowy wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym odtwarzaczem strumieniowym NuPrime Omnia A200. Jest on objęty 24-miesięczną gwarancją, a cena wynosi 5.795 złotych (dystrybucja Rafko).

Omnia A200 wykorzystuje kompaktowe końcówki mocy pracujące w klasie D, osiąga moc 2x150W/8Ω lub 2x250W/4Ω. Konstrukcja sprzężenia zwrotnego i korekcji błędów pozwoliła uzyskać niski poziom zakłóceń i zniekształceń. Dwustopniowy filtr wyjściowy redukuje zakłócenia o wysokiej częstotliwości. Dla szybkiego przewodzenia ciepła zastosowano olej silikonowy o wysokiej przewodności cieplnej i bloki miedzi o wysokiej czystości.

Innowacyjne są układy zasilające A200. Dynamiczny zasilacz impulsowy o niskim poziomie szumów NuPrime (Dynamic Low Noise Switching Power - DLN PS) ma ma wbudowany dwurdzeniowy układ, który bardzo szybko reaguje na zapotrzebowanie mocy wyjściowej wzmacniacza. Zasilacz posiada trzy tryby pracy: z wykorzystaniem małego transformatora przy niskim poborze mocy, następnie dużego transformatora, gdy zapotrzebowanie na moc wzrasta i wreszcie dwóch zasilaczy współpracujących ze sobą, aby zmaksymalizować dostarczanie mocy. Częstotliwości przełączania zasilacza są automatycznie regulowane w zakresie od 60kHz do 180kHz, zgodnie z zapotrzebowaniem mocy wyjściowej wzmacniacza.

Oprócz pojedynczego zestawu terminali głośnikowych na wyposażeniu jest też wyjście analogowe z przedwzmacniacza (pre-out) oraz cyfrowe wyjście koncentryczne RCA.

Omnia A200 ma cyfrowe wejście optyczne i analogowe wejście liniowe 2*RCA. Port USB typ A pozwala na podłączenie nośników z plikami (nie ma obsługi USB DAC).

Oprócz tego sygnał można odebrać przez Bluetooth (wersja 5.0). Obsługiwany jest kodek aptX HD. Łączność Bluetooth jest jednokierunkowa, A200 nie pracuje jako nadajnik.

Z siecią można się połączyć przewodowo (gigabit Ethernet, gniazdo RJ45) lub bezprzewodowo przez WiFi. Przez WiFi obsługiwane są sygnały do 24-bitów/192 kHz. Obsługiwane są główne usługi internetowego przesyłania strumieniowego (Spotify, TIDAL, TuneIn, Deezer, Amazon Music, iHeartRadio, Qobuz, QQ Music, Napster, Ximalaya), a także AirPlay i sieciowe DLNA. Omnia A200 obsługuje Spotify Connect, natomiast nie obsługuje obecnie TIDAL Connect, Deezer HiFi i AirPlay2.

Omnia A200 obsługuje funkcję pracy wielostrefowej (multiroom), odebrane sygnały można strumieniować do innych urządzeń NuPrime w tej samej sieci.

Bezpłatna aplikacja Omnia Receiver, kompatybilna z iOS i Androidem, umożliwia sterowanie inteligentnym systemem muzycznym, wybieranie muzyki źródłowej oraz głośników docelowych grupowych (w tym odbieranie streamerów).

Na wyposażeniu jest też funkcja kształtowania charakterystyki dźwięku. Ustawienia korektora EQ Presets i konturu (loudness) realizowane za pomocą szybkiego procesora DSP umożliwiają dopasowanie do wymagań użytkownika.

Pojedyncza gałka na frontowej ściance pozwala na regulację głośności, wybór źródeł i przejście w tryb czuwania. Wyposażenie uzupełnia wyjście wyzwalacza. Do wzmacniacza załączany jest pilot zdalnego sterowania.

Dane techniczne Omnia A200:

[zdjęcie wzmacniacza z odtwarzaczem strumieniowym NuPrime Omnia A200]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl