Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

REVIVAL AUDIO - francuskie kolumny w dystrybucji DNA AUDIO (1.12.2022)

Oferta firmy DNA AUDIO (dawniej Trimex Poland) została poszerzona o produkty francuskiej marki Revival Audio. Produkty Revival Audio były już prezentowane podczas tegorocznego Audio Video Show.

Revival Audio to francuski producent kolumn głośnikowych, który korzysta z przetworników własnego wyrobu. Cała produkcja odbywa się we Francji. Obecnie dostępne są dwa modele kolumn podstawkowych tworzące serię Atalante: dwudrożne Atalante 3 i trójdrożne Atalante 5. Do wspomnianych modeli można też dokupić dedykowane podstawki. Kolejne serie i produkty zaplanowane są na pierwszy kwartał 2023 roku.

Technologia użyta do budowy kolumn to własne rozwiązania firmy, przetworniki są produkowane we własnym zakresie. Produkty Revival Audio zarówno pod względem technologicznym jak i stylistycznym zostały zaprojektowane we Francji przez Daniela Emontsa. Korzystano też ze współpracy z A+A Cooren Design Studio.

Daniel Emonts ma ponad 30-letnie doświadczenie budowania wielu marek głośnikowych. Brał udział w tworzeniu wielu linii głośnikowych, od poziomu średniego aż do modeli flagowych i rocznicowych.

Atalante 3 (cena 11.790 zł/para) to dwudrożne, podstawkowe zestawy z wentylowaną na tylnej ściance obudową. Głośnik wysokotonowy z 28-milimetrową, miękką kopułką jest wykonany w technologii ARID+ (Anti Reflection Inner Dome), opatentowanej i specjalnie zaprojektowanej tylnej komory, by absorbować ponad 95% rezonansu. Głośnik średnio-niskotonowy o rozmiarze 7 cali (niespełna 18 cm) wykonano w technologii BSC (Basalt Sandwich Construction), o zoptymalizowanej równowadze sztywności i niskiej masy własnej, co ma zapewnić dobre tłumienie oraz szybką i gładką responsywność w zakresie dynamiki basu. W komplecie do każdej kolumny znajdują się dwie dzielone maskownice koloru szarego mocowane magnetycznie.

Dane techniczne Atalante 3:

Atalante 5 (cena 21.990 zł/para) to trójdrożne zestawy podstawkowe z wentylowaną na tylnej ściance obudową. Głośnik wysokotonowy z 28-milimetrową, miękką kopułką jest wykonany w technologii ARID+ (Anti Reflection Inner Dome). Częstotliwość jego rezonansu wynosi 520Hz. 75-milimetrowy głośnik średniotonowy też jest wykonany w technologii ARID+. Niskotonowy o rozmiarze 12 cali (ponad 30 cm) wykonano w technologii BSC (Basalt Sandwich Construction), o zoptymalizowanej równowadze sztywności i niskiej masy własnej, co ma zapewnić dobre tłumienie oraz szybką i gładką responsywność w zakresie dynamiki basu.

Standardowo do modelu Revival Audio Atalante 5 producent dołącza drewniany wałek, który można wykorzystać do postawienia kolumn na podłożu. Dzięki wałkowi kolumny są przechylone ku tyłowi. W komplecie do każdej kolumny znajdują się też dwie dzielone maskownice koloru szarego mocowane magnetycznie.

Dane techniczne Atalante 5:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Revival Audio Atalante 3]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Revival Audio Atalante 5]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl