Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CANOR - lampowy przedwzmacniacz Hyperion P1 i lampowy monoblok Virtus M1 (30.11.2022)

Słowacka firma Canor Audio wprowadza do swojej oferty dwa lampowe urządzenia: przedwzmacniacz stereo w czystej klasie A Canor Audio Hyperion P1 oraz monofoniczną końcówkę mocy 110W Virtus M1. Dystrybucję w Polsce prowadzi Rafko.

W Hyperion P1 i Virtus M1 zastosowano technologię CMT (CANOR PCB Milling Technology), która jest wynikiem badań nad udoskonaleniem właściwości dźwiękowych produktów Canor. Technologia CMT to specjalny sposób frezowania płytki drukowanej, który pozwala obniżyć współczynnik strat dielektrycznych (styczną stratności) płytek drukowanych i zbliżyć się do współczynnika stratności powietrza.

Obydwa urządzenia mają solidne, wytrzymałe, aluminiowe obudowy skonstruowane w sposób minimalizujący wibracje. Poprzez złącza wyzwalaczy urządzenia synchronizują się ze sobą, uruchamiając jedno z nich, równocześnie uruchamia się pozostałe.

Hyperion P1 (cena 60.750 zł) to flagowy przedwzmacniacz lampowy pracujący w czystej klasie A z zerowym sprzężeniem zwrotnym. Wykorzystuje on sześć lamp: 4*6922 oraz 2*6H30PI. Są one dokładnie selekcjonowane i wygrzewane przez 200 godzin.

Część analogową oddzielono od części zasilającej solidną aluminiową ścianką o grubości 10 mm. Zarówno potencjometr jak i część elektroniczną przedwzmacniacza Hyperion P1 zamontowano na podkładkach antywibracyjnych. Potencjometr umieszczono w specjalnej, wytrzymałej aluminiowej obudowie o ściankach grubości 10 mm, która zapewnia ekranowanie oraz pochłania drgania.

Transformator mocy zaprojektowano specjalnie na potrzeby Hyperion P1. W celu wyeliminowania mechanicznych zakłóceń pochodzących od transformatora jego rdzeń został zaimpregnowany próżniowo i zatopiony w całości w specjalnej mieszance antywibracyjnej. Ponadto masywna, spawana osłona tworzy skuteczne ekranowanie elektromagnetyczne. Uzwojenia pierwotne i wtórne są oddzielone ekranującą folią miedzianą z zakładką 50%, co zapobiega przenikaniu napięć zakłócających z sieci.

Sterowanie jest izolowane galwanicznie za pomocą sterowników optycznych. Hyperion P1 ma wejścia dla ośmiu źródeł, czterech XLR i czterech RCA. Dziewiąte wejście RCA można opcjonalnie przełączyć jako wyjście o stałym poziomie.

Dane techniczne Hyperion P1:

Virtus M1 (cena 71.750 zł/sztuka) to 110-watowa, referencyjna, monofoniczna, lampowa końcówka mocy pracująca w czystej klasie A. Wzmacniacz może pracować w trybie ze sprzężeniem zwrotnym lub bez niego, a przełączaniepomiędzy trybami jest natychmiastowe.

W Virtus M1 użyto 7 lamp: 4 * KT150, 2 * ECC82, 1 * 12AX7. W torze sygnału zastosowano wysokiej jakości kondensatory polipropylenowe. Do okablowania sygnałowego użyto wyłącznie wolno ciągnionej miedzi beztlenowej, pokrytej czystym srebrem. Permalojowe transformatory wyjściowe zaprojektowano specjalnie do wzmanicacza mocy.

Rdzeń transformatora jest impregnowany próżniowo, a cały transformator jest zatopiony w specjalnej mieszance antywibracyjnej. Ponadto masywna, spawana osłona, w której go umieszczono, tworzy skuteczne ekranowanie elektromagnetyczne i znacząco przyczynia się do poprawy odstępu sygnału do szumu.

Łączna pojemność kondensatorów filtrujących 3,900uF/550V. Dławik umieszczony pod spawaną pokrywą został zastosowany w celu wyeliminowania pulsowania napięcia anodowego, co poprawia skuteczność filtrowania składowej 100Hz w napięciu anodowym. Dodatkowy kondensator na wejściu poprawia dynamikę filtracji napięcia anodowego.

Dane techniczne Virtus M1:

[zdjęcie przedwzmacniacza Canor Audio Hyperion P1]
[zdjęcie przedwzmacniacza Canor Audio Hyperion P1 - tylna ścianka]
[zdjęcie wzmacniacza mocy Canor Audio Hyperion P1]
[zdjęcie wzmacniacza mocy Canor Audio Hyperion P1 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl