Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FINAL - flagowe bezprzewodowe słuchawki ZE8000 (29.11.2022)

Począwszu od 16 grudnia 2022 dostępne mają być bezprzewodowe słuchawki Final ZE8000. Ich cenę ustalono na 1.599 złotych (dystrybucja Fonnex).

ZE8000 to słuchawki w pełni bezprzewodowe (true wireless - TWS). Po raz pierwszy były prezentowane na wystawie High End w Manachium. Są flagowym modelem Finala w kategorii słuchawek bezprzewodowych.

W ZE8000 mają na wyposażeniu funkcję aktywnego tłumienia hałasu (ANC). Zastosowano autorski algorytm, który ma zepewnić wysoką jakość dźwięku, komfort odsłuchowy, a także skuteczność redukcji hałasu. Domyślny tryb redukcji hałasu zewnętrznego niweluje dźwięki z otoczenia tak aby można było skupić uwagę tylko na muzyce. Oprócz tego można jeszcze korzystać z trzech innych trybów. Tryb wyciszania wiatru redukuje szumy powodowane przez wiatr uderzający w mikrofon, ułatwiając słyszenie odtwarzanego dźwięku i naszego głosu przez rozmówcę. W trybie słuchania głośność muzyki pozostaje tak sama a otaczające dźwięki są słyszalne w delikatny sposób, co przydaje się podczas pracy lub biegania dla sprawdzania dźwięków otoczenia. W trybie głosowym automatycznie zmniejszana jest głośność odtwarzanej muzyki, aby lepiej słyszeć dźwięki otoczenia co przydaje się do śledzenia komunikatów czy prowadzenia rozmów bez zdejmowania słuchawek. Aby korzystać z tych funkcji, wymagane jest zainstalowanie dedykowanej aplikacji final CONNECT.

Aplikacja daje też dostęp do funkcji Stopniowe ustawianie głośności. Funkcja ta umożliwia optymaliazcję regulacji głośności. W wybranym przez użytkownika zakresie głosności można zwiększyć precyzję regulacji kosztem zmniejszani precyzji w zakresach pozostałych. Kolejna funkcja apliakcji to korektor PRO.

W ZE8000 zastosowano precyzyjny, charakteryzujący się niskim poziomem zniekształceń przetwornik dynamiczny nazwany f-CORE. Membrana mocowana jest bez użycia kleju poprzez zaciśnięcie jej zewnętrzną otoczką ze specjalnego silikonu. Ponadto, przy mocowaniu cewki zastosowano metodę okablowania antenowego i tutaj także nie użyto kleju. Ta bezklejowa metoda ma zapewnić lekką membranę wysokiej jakości.

W części elektronicznej pracuje wzmacniacz klasy AB, rzadko stosowany w słuchawkach bezprzewodowych. Sekcja wyjściowa wzmacniacza jest wyposażona w cienkowarstwowy polimerowy kondensator (PMLCAP), który tłumi zniekształcenia w sekcji wzmacniacza.

Według materiałów producenta słuchawki wyróżniają się wysokim komfortem noszenia. Aby zminimalizować wielkość części wkładaną do ucha w słuchawkach ZE8000 oddzielono przetwornik i baterię od części mocowanej w uchu. Ponadto słuchawki wyposażone są w specjalne gumki w całości pokryte silikonem, który dopasowuje się do uszu a zarazem mocno trzyma, dzięki czemu nie wypadają. W zestawie załączane są gumki w 5 rozmiarach.

Słuchawki są zgodne z Qualcomm Snapdragon Sound, dzięki aptX Adaptive (24bit/96kHz) można z kompatybilnych źródeł uzyskać wyższą jakość i niskie opóźnienia (z kompatybilnych urządzeń).

Dzięki umieszczeniu w pewnej odległości dwóch mikrofonów możliwe jest precyzyjne przechwytywanie wiązki głosowej. Pozwala to na poprawę zrozumiałości głosu podczas rozmów.

Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne: czarna i biała. Obudowa słuchawek i etui ładującego wykonana jest z tworzywa ABS z delikatnie błyszczącym teksturowanym wykończeniem. Słuchawki mają klasę wodoodporności IPX4.

Dane techniczne ZE8000:

[zdjęcie słuchawek Final ZE8000]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl