Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WILSON BENESCH - kolumny Discovery 3Zero ze zintegrowanymi podstawkami (21.11.2022)

Na polski rynek weszłu kolumny Wilson Benesch Discovery 3Zero. Są to 2,5-drożne zestawy podstawkowe ze zintegrowanymi podstawkami. Ceny zaczynają się od 95.000 złotych za parę dla podstawowej wersji wykończenia a kończą na 106.600 złotych za najdroższe wersje. Dystrybucję prowadzi HiFi Club.

W Discovery 3Zero zastosowano 25-milimetrowy, jedwabno-węglowy głośnik wysokotonowy Wilson Benesch Fibonacci. Głośnik średniotonowy to 170-milimetrowy przetwornik Wilson Benesch Tactic 3.0. W dolnym zakresie pasma pracuje dodatkowo zamontowany na dolnej ściance obudowy system typu isobaric z dwoma 170-milimetrowymi głośnikami Wilson Benesch Tactic. Głośniki basowe pracują w zespole typu skorupa, czyli skierowane twarzami do siebie. Dzięki zwartej konfiguarcji geometrycznej całego systemu uzyskano dobre wyrównanie czasowe i integrację w całym paśmie. Zarówno głośnik średniotonowy jak i basowy system isobaric wykorzystują obudowy wentylowane.

Głośnik wysokotonowy pracuje z filtrem górnoprzepustowym drugiego rzędu na częstotliwości 5 kHz. Głośnik średniotonowy ma filtr dolnoprzepustowy pierwszego rzędu na częstotliwości 5kHz. System isobaric ma filtr dolnoprzepustowy pierwszego rzędu na 500 Hz.

Głośnik o nazwie Tactic 3.0 to własna konstrukcja Wilson Benesch. Preferowanym przez Wilson Benesch materiałem membrany jest izotaktyczny polipropylen. Wybrano go z uwagi na naturalne brzmienie i zdolność tego materiału do pochłaniania energii i unikania złożonych modów rezonansowych w membranie. W środku membrany znajduje się nakładką przeciwpyłowa w postaci elementu Fibonacciego. Jest ona wyprodukowana we własnym zakresie przy użyciu technologii wytwarzania przyrostowego (druk 3D). Zoptymalizowana wyniku badań forma geometryczna oraz kombinacja 5 różnych materiałów i klejów zapewnia znaczną poprawę zarówno w dokładności charakterystyki przenoszenia, jak i redukcji zniekształceń.

Jedwabno-węglowy głośnik wysokotnowy Fibonacci to najnowsza wersja technologii Wilson Benesch oparta na wcześniejszej konstrukcji głośnika Semisphere. W głośniku wysokotonowym Fibonacci udoskonalono struktury sąsiadujące z układem napędowym i hybrydową kopułką. Płyta czołowa jest utworzona z włókna węglowego - kompozytu nylonowego tworzącego geometrycznie zoptymalizowaną strukturę elementu Fibonacciego. Konstrukcja ta zapewnia płaską charakterystykę przenoszenia i ultraszeroką dyspersję. Ponadto element Fibonacciego jest odsprzęgnięty od układu napędowego i obudowy głośnika wysokotonowego, co minimalizuje rezonans w tej strukturze.

Wilson Benesch jest znany ze swoich kompozytowych obudów kolumn. Seria Fibonacci wprowadza nową generację materiałów biokompozytowych. Z nich wykonywane są skorupy monocoque A.C.T. 3Zero. W Discovery 3Zero wykorzystywana jest hybrydowa konstrukcja z biokompozytową skorupą oraz technologią Poly-Alloy.

Oprócz standardowego wykończenia w ofercie jest gama oklein premium z naturalnego drewna, włókno węglowe Premium P1 i wykończenia lakiernicze Premium.

Dwuprzewodowy terminal jest umieszczony na filarze podstawki przy podłożu.

Dane techniczne Discovery 3Zero:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Wilson Benesch Discovery 3Zero]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Wilson Benesch Discovery 3Zero - wykończenia premium]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl