Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - dwukanałowy, cyfrowy wzmacniacz mocy MI502 (16.11.2022)

Od połowy grudnia w Polsce ma być dostępny dwukanałowy, cyfrowy wzmacniacz mocy McIntosh MI502. Cena detaliczna została ustalona na 26.500 zł (dystrybucja HiFi Club).

MI502 jest adresowany głównie na rynek instalacyjny, a także do wielokanałowych systemów kina domowego. Jest to tak zwany wzmacniacz cyfrowy (klasa D) o mocy 500 W na 8Ω i 800 W na 4Ω.

Wzmacniacz można montować w standardowej szafce, ma on wysokość 2U. Do montażu w szafce załączane są uchwyty, których nie trzeba używać w instalacji wolnostojącej. Dzięki wysokiej sprawności charakterystycznej dla klasy D nie jest potrzebne aktywne chłodzenie i wzmacniacz nie ma wentylatorów.

Na tylnej ściance zainstalowano wejścia symetryczne i niesymetryczne oraz standardowe, 5-funkcyjne terminale głośnikowe. Wskaźniki LED na przedniej ściance pokazują status każdego kanału.

Wzmacniacz ma firmowe układy zabezpieczające Power Guard (ochrona przed przeciążeniem i przesterowaniem głośników) oraz Sentry Monitor (ochrona przed zwarciem z smoczynnym powrotem do normalnej pracy kiedy jest to możliwe).

MI502 ma wejście i wyjście wyzwalacza 12V. Oprócz tego zainstalowano też funkcję detekcji sygnału na wejściu dla automatycznego włączania/wyłączania.

Wzornictwo dopasowano do tradycji firmy McIntosh. Zastosowano frontowy panel z czarnego szkła, podświetlane na niebiesko wskaźniki mocy, podświetlone logo i srebrne elementy wykończeniowe.

Dane techniczne MI502:

[zdjęcie wzmacniacza mocy McIntosh MI502]
[zdjęcie wzmacniacza mocy McIntosh MI502 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl