Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NAGRA - Nagra Reference, wkładka gramofonowa typu MC (2.11.2022)

Od grudnia 2022 dostępna ma być pierwsza wkładka gramofonowa szwajcarskiej marki Nagra (należącej do firmy Audio Technology Switzerland). Nagra Reference to wkładka typu MC. Była ona projektowana równolegle z gramofonem/ramieniem Nagra 70th Anniversary Reference.

Nagra Reference będzie dostępna w dwóch wersjach, 4-omowej o poziomie wyjściowym 0,3mV@5cm/s oraz 6-omowej o poziomie wyjściowym 0,45mV@5cm/s.

Tradycyjnie wkładki MC wykorzystują jednowarstwowy korpus cewki. Nagra Reference ma dwuwarstwowy korpus cewki nawiniętej srebrnym drutem o najwyższej czystości. Sztywny wspornik z rubinu jest połączony z tytanową strukturą pokrytą DLC (diamond-like carbon, węgiel podobny do diamentu). Tytanowa struktura wykorzystana w łączeniu korpusu ze wspornikiem służy rozwiązaniu tradycyjnego problemu rezonansu i znacznie redukuje wibracje niezwiązane z sygnałem muzycznym. Produkowana w Szwajcarii igła ma profil Fritz Gyger S.

Zadbano też o optymalizację konstrukcji styków. Od zewnętrznego końca bolców kontaktowych do miejsca połączenia z cewką jest to jeden ciągły element o odpowiednio dopasowanej do potrzeb geometrii, co zapewniło obniżenie indukcyjności.

W korpusie wkładki zastosowano zaawansowane materiały takie jak firmowy stop magnezu oraz stop o nazwie EXIUM® AM. Ten drugi materiał powstał w ramach badań na potrzeby przemysłu kosmicznego w kooperacji francuskiej agencji kosmicznej CNES, uczelni Ecole de Mines de Paris oraz francuskiej firmy LBI Foundries. Opracowano go aby uzyskać wysokie tłumienie w sprzęcie mierzącym aktywność sejsmiczną na Marsie. Jak ustalili inżynierowie Nagry właściwości materiału sprawdzają się też w zastosowaniach audio. We wkładce Nagra Reference z EXIUM AM wykonano element łączący układ generatora z korpusem. Nagra ma wyłączne prawo do wykorzystywania EXIUM AM w produktach audio.

Dane techniczne wkładki MC Nagra Reference:

[zdjęcie wkładki MC Nagra Reference]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl