Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DCS - hi-endowy system słuchawkowy Lina (27.10.2022)

Na Audio Video Show 2022 zaprezentowany będzie hi-endowy system słuchawkowy dCS Lina. Składa się on z przetwornika cyfrowo-analogowego z odtwarzaczem sieciowym, wzmacniacza słuchawkowego i referencyjnego zegara dla sygnałów cyfrowych. Inaczej niż w przypadku pozostałej części oferty dCS, dystrybucją systemu Lina zajmuje się Rafko.

Każdy element systemu dCS Lina został zaprojektowany, ręcznie zamontowany w Cambridgeshire w Wielkiej Brytanii, a następnie gruntownie przetestowany. Sprzęt zaprojektowano do obsługi szerokiej gamy słuchawek, od dokanałowych IEM po referencyjne słuchawki nauszne, w tym wymagające słuchawki planarne.

Modułowa konstrukcja pozwala zarówno na ustawinie elementów obok siebie jak też na ustawienie ich w postaci pionowej wieży. Wszystkie trzy urządzenia mają obudowy z wykończonego na czarno aluminium. Oprócz standardowych gniazd połączeniowych zainstalowane są też gniazda Power Link (RJ45) do synchronizacji statusu włączony/wyłączony pomiędzy elementami systemu.

Możliwości funkcjonalne i zestawy wejść oraz wyjść wzmacniacza słuchawkowego i przetwornika/odtwarzacza pozwalają na ich indywidualne użytkowanie, bez pozostałych urządzeń systemu dCS Lina.

Lina Headphone Amplifier (cena 48.995zł) to w pełni analogowy, tranzystorowy wzmacniacz słuchawkowy o bardzo niskim poziomie szumów, szerokim zakresie dynamiki i bardzo dobrej liniowości. Impedancja wyjściowa jest bardzo niska, wynosi poniżej 0,09Ω, co ułatwia współpracę ze wszystkimi słuchawkami. Oprócz tego można wybrać jeden z dwóch poziomów wzmocnienia.

Zastosowano układ w klasie AB z DC servo (w nomenklaturze firmowej nazwany Class SuperA). Łączy on dobrą sprawność w wysoką wiernością. Opracowano DC servo z nowatorską techniką korekcji błędu.

Dane techniczne Lina Headphone Amplifier :

Lina Network DAC (cena 67.995 zł) to połączenie przetwornika cyfrowo-analogowego z odtwarzaczem strumieniowym. Elastyczna architektura jest oparta o układy FPGA, daje możliwość wprowadzania nowych funkcji i ulepszeń poprzez aktualizacje oprogramowania. Wykorzystano firmowe technologie dCS jak platforma sterująca Digital Processing Platform, a także zastrzeżony system konwersji cyfrowo-analogowej Ring DAC.

Na bazie systemu Bartok DAC dCS postanowił stworzyć przetwornik CA do systemów słuchawkowych, zachowując wysoką jakość przy zmniejszeniu fizycznych gabarytów. By to osiągnąć zastosowano konstrukcję Flex-rigid. To rozwiązanie zaprojektowane przez inżynierów dCS pozwoliło wykorzystać wszystkie ściany wewnątrz aluminiowej obudowy do rozmieszczenia ponad 2.000 pojedynczych komponentów obsługujących wszystkie funkcje Lina Network DAC i połączenia ich w jednym obwodzie. Oprócz oszczędności miejsca zapewnia to też czystą ścieżkę sygnału.

W dCS Lina Network DAC wprowadzono pierwszy w historii firmy wyświetlacz z ekranem dotykowym. Dodatkowo aplikacja dCS Mosaic, kompatybilna z Android oraz iOS, oferuje odtwarzanie muzyki z takich źródeł jak TIDAL, Spotify, Deezer, Qobuz, radio internetowe czy Apple AirPlay. Do połączenia z siecią służy gniazdo RJ45 (Ethernet).

Na wyposażeniu jest też opatentowana technologia dCS Expanse. Jest to system mieszania kanałów (crossfeed) do kreacji efektu przestrzennego przy odsłuchu na słuchawkach. Dostępne są trzy nastawy: standard, enhanced E1, enhanced E2. Użytkownik może korzystać z kilku różnych filtrów. Są to dwa filtry PCM + MQA oraz 4 progresywne filtry DSD.

Dane techniczne Lina Network DAC:

Lina Master Clock Generator (cena 38.995 zł) to zegar taktujący klasy 1 (Grade 1) dla przetwornika cyfrowo-analogowego. Wykorzystuje on dwa oscylatory kryształowe, jeden dla 44.1 kHz, a drugi dla 48 kHz. Zapewnia niezwykle precyzyjne i stabilne taktowanie dla przetworników cyfrowo-analogowych, przy wszystkich formatach i częstotliwościach audio, nawet w zmiennych warunkach. Lina Master Clock wykorzystuje opatentowaną technologię taktowania udoskonalaną przez ponad trzy dekady istnienia dCS. Zastosowano rezonatory OCXO (oven-controlled crystal oscillators) z komorami o kontrolowanej temperaturze.

Lina Master Clock Generator ma dwa niezależne, buforowane wyjścia kompatybilne z TTL zrealizowane na złączach BNC 75Ω. Jedno wyjście ma częstotliwość 44.1kHz, drugie 48kHz.

Dane techniczne Lina Master Clock:

Cena za poszczególne elementy systemu osobno i za ich konfiguracje wynoszą:

[zdjęcie systemu słuchawkowego dCS Lina]
[zdjęcie systemu słuchawkowego dCS Lina - tylne ścianki]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl