Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WILSON BENESCH - zaawansowane, podłogowe kolumny Resolution 3Zero (25.10.2022)

Na nasz rynek wchodza kolejne zestawy głośnikowe marki Wilson Benesch z serii Fibonacci. Są to podłgowe kolumny Resolution 3Zero. Ceny zaczynają się od 245.000 złotych za parę dla wersji z podstawowym wykończeniem i siegają 270.000 złotych za najdroższe wersje. Dystrybucję prowadzi HiFi Club.

Standardowe wykończenie premium textured black bazuje na lakierowaniu proszkowym. Oprócz tego są też wersje z naturalnym fornirem w wysokim połysku, wersje z barwionym włóknem węglowym i dopasowanymi kolorystycznie dodatkami, a także wersje ze specjalnymi lakierami.

Kolumny wykorzystują szereg charakterystycznych dla Wilson Benesch, firmowych rozwiązań technicznych, zarówno w konstrukcji głosników, konstrukcji obudowy jak i topologii zwrotnicy.

Wysokie tony odtwarza 25-milimetrowy głośnik Fibonacci z hybrydową, jedwabno-węglową kopułką. Kompozytowa płyta czołowa głośnika tworzy geometrycznie zoptymalizowaną strukturę - element Fibonacciego. Konstrukcja ta zapewnia płaską charakterystykę przenoszenia i ultraszeroką dyspersję. Ponadto element Fibonacciego jest odsprzęgnięty od układu napędowego i obudowy głośnika wysokotonowego, co minimalizuje rezonans strukturalny w tej strukturze. Głośnik ten pracuje w filtrem górnoprzpustowym drugiego rzędu na 5kHz.

Średniotonowy głośnik o rozmiarze 170mm (7 cali) to własna konstrukcja Wilson Benesch o nazwie Tactic 3.0. Preferowanym przez Wilson Benesch materiałem membrany jest izotaktyczny polipropylen. Wybrano go z uwagi na naturalne brzmienie i zdolność tego materiału do pochłaniania energii i unikania złożonych modów rezonansowych w membranie. W środku membrany znajduje się nakładką przeciwpyłowa w postaci elementu Fibonacciego. Jest ona wyprodukowana we własnym zakresie przy użyciu technologii wytwarzania przyrostowego (druk 3D). Zoptymalizowana wyniku badań forma geometryczna oraz kombinacja 5 różnych materiałów i klejów zapewnia znaczną poprawę zarówno w dokładności charakterystyki przenoszenia, jak i redukcji zniekształceń. Głośnik ten pracuje bez pasywnej zwrotnicy, jest połączony bezpośrednio ze wzmacniaczem, a jego zbocza są uzyskane czysto akustycznie.

Główną rolę w odtwarzaniu niskich tonów mają dwa systemy typu isobaric. Każdy z nich tworzą dwa 170-milimetrowe głośniki Wilson Benesch Tactic pracujące w zespole typu skorupa (twarzami do siebie). Pracują one z filtrem dolnoprzepustowym pierwszego rzędu na 500Hz. Odpowiedź schodkowa systemu izobarycznego jest dopasowana do głośników średniotonowych, zapewniając spójność fazową w całym paśmie.

Odtwarzanie w zakresie niskiego basu wspomaga umieszczony u góry obudowy, kolejny 170-milimetrowy głośnik Wilson Benesch Tactic 3.0 pracujący z filtrem pierwszego rzędu.

Wilson Benesch jest znany ze swoich kompozytowych obudów kolumn. Seria Fibonacci wprowadza nową generację materiałów biokompozytowych. Z nich wykonywane są skorupy monocoque A.C.T. 3Zero. Nowy monocoque przynosi według materiałów producenta znaczące postępy pod względem osiągów akustycznych. Górna ścianka jest wykonana z kompozytu włókna węglowego. Złożona forma górnej ścianki ma kluczowe znaczenie dla osiągów kolumny. Usuwając wszelkie płaskie, odbijające powierzchnie i tworząc bardzo złożoną strukturę, uzyskuje się rozproszenie energii dźwięku odbitego, minimalizację fal stojących, co słuchacz postrzega jako zmniejszenie zniekształceń i podbarwień.

Terminale do połączenia dwukablowego umieszczono w podstawie kolumny tuż przy podłożu.

Dane techniczne Resolution 3Zero:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Wilson Benesch Resolution 3Zero]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl