Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

EARMEN - Stack, system audio w kompaktowej formie (17.10.2022)

Podczas targów Audio Video Show 2022 zaplanowana jest premiera zestawu audio EarMen Stack. Dystrybutorem jest MIP, a prezentacja odbędzie się na stoisku HiFiPRO/MP3Store.

Stack to zestaw zawierający przedwzmacniacz/wzmacniacz słuchawkowy CH-Amp wraz z zasilaczem liniowym, konwerter cyfrowo-analogowy Tradutto i odtwarzacz strumieniowy Staccato. Wszystkie urządzenia zestawu są wykonane w technologii CNC z bloku aluminium. Urządzenia mają szerokość 15cm. Płytki PCB są osadzone w aluminiowych obudowach, co daje większą ochronę wewnątrz obudowy oraz dodatkową izolację od wpływów zewnętrznych.

CH-Amp (cena 7.390 zł) to w pełni symetryczny wzmacniacz słuchawkowy, a także przedwzmacniacz. Maksymalna moc na symetrycznym wyjściu słuchawkowym wynosi 3,8W. Zarówno symetryczne wyjście słuchawkowe 4,4mm jak i niesymetryczne jack 6,35mm mają impedancje wyjściowe nie przekraczające 1Ω. Wzmacniacz słuchawkowy ma dwie nastawy wzmocnienia. Wyjścia przedwzmacniacza są zarówno w postaci symetrycznej 4,4mm (impedancja 200Ω), jak i niesymetrycznej RCA (impedancja 100Ω). W CH-Amp wykorzystane są kondensatory WIMA oraz elektrolity audio w połączeniu z niskoszumowymi rezystorami MELF i wzmacniaczami operacyjnymi SoundPlus OPA1642. Do dyspozycji są dwa wejścia niesymetryczne RCA i jedno wejście symetryczne 4,4mm.

Staccato (cena 5.995 zł) to sieciowy odtwarzacz strumieniowy. Można odtwarzać materiał zarówno z lokalnych kolekcji muzycznych jak i z internetowych serwisów muzycznych. Na wyposażeniu jest wejście sieciowe Ethernet, wejście USB typ A oraz obsługa Bluetooth. Aplikacja działająca pod systemami Android oraz iOS wspomaga poruszanie po bibliotece oraz portalach przesyłania strumieniowego włączając w to radia internetowe oraz podcasty. Staccato wspiera również technologie Connect dla najpopularniejszych serwisów muzycznych, co pozwala połączyć się z serwisem bez udziału dedykowanej aplikacji. Do dyspozycji są dwa wyjścia, koncentryczne RCA i optyczne Toslink.

Tradutto (cena 3.995 zł) to w pełni symetryczny przetwornik cyfrowo-analogowy. Zastosowano tu układ konwertera cyfrowo-analogowego ESS Sabre ES9038Q2M, który obsługuje cyfrowe pliki audio do 32bitów/768kHz lub DSD512. Obsługiwane są też pliki MQA. Tradutto odbiera sygnał przez wejście koncentryczne, optyczne Toslink, USB typ B, lub bezprzewodowo przez Bluetooth (AAC, SBC, aptX, aptx LL, aptx HD). Na wyposażeniu jest wyjście niesymetryczne RCA o impedancji 300Ω i wyjście symetryczne 4,4mm o impedancji 600Ω.

[zdjęcie systemu audio EarMen Stack]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl