Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PERLISTEN AUDIO - amerykańskie kolumny w dystrybucji Rafko (12.10.2022)

W październiku 2022 do oferty dystrybucyjnej Rafko dołączone zostały produkty Perlisten Audio, amerykańskiego producenta kolumn stereo i kina domowego oraz subwooferów. Nazwa firmy pochodzi od angielskich słów perceptual listening, co oznacza percepcyjne słuchanie.

Perlisten Audio to firma założona w 2016 roku przez inżynierów z wieloletnim doświadczeniem w branży Hi-Fi. Dyrektorem generalnym i współzałożycielem jest Daniel Roemer, będący od 25 lat w branży audio. Specjalizuje się on w nowych metodach pomiarowych oraz modelowaniu systemów akustycznych i pomiarowych. Doświadczenie zdobywał w takich firmach jak NHT, Acoustic Research i Advent, a następnie MITek Corporation, gdzie był szefem Działu Badań i Rozwoju. Zajmował się także projektowaniem wzmacniaczy słuchawkowych oraz systemami aktywnymi. Jego partnerem jest Lars Johansen, który ponad 30 lat pracował dla takich marek jak JBL, Harman Kardon, Jamo, a ostatnio w M&K Sound.

W portfolio producenta ten moment znajduje się 7 modeli topowej serii S (dwie kolumny podłogowe, dwie podstawkowe, dwie centralne i naścienna surround), 6 modeli serii R (dwie kolumny podłogowe, dwie podstawkowe, centralna i naścienna surround) oraz 4 subwoofery w serii D.

Od początku istnienia Perlisten współpracuje z firmą THX. Zastosowane w kolumnach Perlisten Audio rozwiązania techniczne pozwoliły na uzyskanie najnowszego i najbardziej wymagającego certyfikatu THX, Dominus. Według informacji producenta to pierwsze na świecie kolumny, które przeszły certyfikację THX Dominus. Dominus odnosi się do pomieszczeń kinowych mieszczących się w kategorii pomiędzy dużymi kinami domowymi a kinami komercyjnymi, o kubaturze do 184m3 i odległości oglądania do 6 metrów. Opierając się na zastrzeżonej metodologii testowania, inżynierowie THX zwracają szczególną uwagę na poziomy zniekształceń przy dużych głośnościach.

Głośnik wysokotonowy serii S ma kopułkę wykonaną z berylu, co zapewnia wysoki stosunek sztywności do masy i minimalizuje zniekształcenia najwyższych częstotliwości. Pozostałe przetworniki mają membrany z włókien węglowych Textreme TPCD, czyli super cienką plecionką karbonową, która maksymalizuje stosunek wytrzymałości do wagi, zapewnia równomierną charakterystykę częstotliwościową w całym paśmie.

Natomiast w serii R głośniki wysokotonowe mają kopułki jedwabne i membrany z masy HPF.

Subwoofery mają membrany kompozytowe z włókna węglowego, masywne magnesy, wielowarstwowe dolne zwieszenie Nomex i lekki aluminiowy drut cewki drgającej. Każda ich część została zoptymalizowana komputerowo, a następnie zweryfikowana za pomocą zaawansowanego sprzętu testowego, takiego jak Klippel.

Ceny Perlisten Audio:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Perlisten Audio R4B]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Perlisten Audio S7T oraz S5T]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl