Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PAUL W. KLIPSCH - śmierć konstruktora w wieku 98 lat (14.05.2002)

Dnia 5 maja zmarł Paul W. Klipsch, jeden z najbardziej znanych konstruktorów w historii audio. Urodzony w 1904 roku Klipsch miał na swym koncie wiele patentów, nie tylko z dziedziny elektroakustyki, ale także geofizyki (w związku z pracą przy wydobyciu ropy naftowej w latach 1931-41). Klipsch interesował się akustyką już w młodym wieku, studiował na wydziale elektrycznym New Mexico State University, pracował też w General Electric. Był autorem wielku konstrukcji, które przeszły do historii audio, takich jak Klipschorn, LaScala, Cornwall czy Heresy. Zasłynął jako propagator i konstruktor zestawów tubowych. Firma o nazwie Klipsch została założona w 1946 roku i nadal się intensywnie rozwija, w ostatnich latach przejęła kilku mniejszych producentów.

Działalność Paula Klipscha zyskała też wiele dowodów uznania. Otrzymał on Srebrny Medal AES w 1978 roku, honorowy doktorat New Mexico State University w 1981, w 1983 włączono go do Audio Hall of Fame oraz został obywatelem roku miasta Hope w roku 1985.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl