Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FOCAL - Bathys, bezprzewodowe słuchawki z ANC (.10.2022)

W październiku 2022 do sprzedaży wchodzą zamknięte słuchawki bezprzewodowe z aktywną redukcją hałasu, Focal Bathys. Są to pierwsze słuchawki tego typu w ofercie Focala. Sugerowana cena detaliczna wynosi 3.799 złotych (dystrybucja FNCE).

Model Bathys wykorzystuje technologie znane z wcześniejszych słuchawek Focala. Wykonane we Francji, 40-milimetrowe przetworniki mają membrany aluminiowo-magnezowe o profilu w kształcie litery M.

Słuchawki mają trzy możliwości odbierania sygnału. Transmisja bezprzewodowa odbywa się w oparciu o Bluetooth (obsługiwane kodeki SBC, AAC, aptX Adaptive, aptX) o zasięgu do 15m. Gniazdo mini-jack 3,5mm daje możliwość konwencjonalnego połączenia kablowego. Poza tym port USB-C pozwala na pracę w trybie USB DAC z obsługą rozdzielczości do 24bity/192kHz.

Funkcja aktywnego tłumienia hałasu ma dwa tryby pracy. Tryb Silent jest zoptymalizowany dla podróży z wysokim poziomem hałasu w tle (samoloty, pociągi itp.), a tryb Soft do użytku w domu czy w biurze. Oprócz tego dostępny jest tryb przejrzystości kiedy potrzebna jest interakcja z otoczeniem.

Bateria pozwala na pracę do 30 godzin przy łączności bezprzewodowej i aktywnej redukcji hałasu. Szybkie ładowanie trwające 15 minut umożliwia 5 dodatkowych godzin słuchania.

Na słuchawkach zainstalowano przyciski sterujące. Można też skorzystać z asystentów głosowych Amazon Alexa i Asystent Google. Dostępna jest aplikacja Focal & Naim, kompatybilna z systemami iOS i Android. Z jej pomocą można personalizować ustawienia takie jak korektor, regulatory dźwięku i inne. Słuchawki obsługują funkcję Google Fast Pair.

Technologia mikrofonu Clear Voice Capture służy uzyskaniu czystego dźwięku rozmów telefonicznych.

Pałąk wykorzystujący prawdziwą skórę i mikrofibrę ma zapewnić wysoki komfort. Poduszki nauszników można łatwo wymienić. Konstrukcja mechaniczna bazuje na aluminium, a jarzmo wykonano z magnezu dla zmniejszenia masy. Logo na słuchawkach może być podświetlane.

W zestawie dołączona jest torba transportowa (24*21*7cm), dwa kable (jack długości 1,2m, USB-C długości 1,2m) oraz skrócona instrukcja obsługi.

Dane techniczne słuchawek Focal Bathys:

[zdjęcie słuchawek Focal Bathys]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl