Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MATRIX AUDIO - Element X2, Element M2, Element I2, odtwarzacze strumieniowe drugiej generacji (30.09.2022)

Firma Matrix Audio wprowadza nową generację odtwarzaczy strumieniowych serii Element. Na rynek wchodzą: Matrix Element M2, Matrix Element X2 i Matrix Element I2. Dystrybucję w Polsce prowadzi MIP.

Odtwarzacze są wyposażone w całkowicie nową elektronikę oraz ulepszone funkcje. Zaprojektowano je z wykorzystaniem chipsetów ESS Sabre DAC. Wszystkie trzy obsługują dekodowanie wysokiej rozdzielczości PCM, DSD i MQA. Wszystkie mają klasyczne wejścia cyfrowe (optyczne, koncentryczne), wejście IIS, porty USB i łącza sieciowe do strumieniowania (przewodowe i bezprzewodowe). Seria Element 2 obsługuje wiele usług, w tym Spotify, Tidal, Qobuz i inne, otrzymała certyfikat Roon Ready, wspiera DLNA/UPnP oraz Aiplay2.

Odtwarzacze z serii Element drugiej generacji są wyposażony w ekran dotykowy LCD o przekątnej 3,46 cala. Wyświetlacz prezentuje informacje o odtwarzanej muzyce . Pozwala również na sterowanie dzięki klawiszom dotykowym. Urządzenia można również obsługiwać za pomocą aplikacji działającej pod systemami Android oraz iOS.

Matrix Element X2 (cena 20.990 zł) wykorzystuje flagowy układ dekodujący ES9038PRO. Na wyposażeniu jest wyjście niesymetryczne RCA, wyjście symetryczne XLR oraz dwa wyjścia słuchawkowe, symetryczne 4,4 mm i niesymetryczne 6,35 mm. W pełni symetryczny wzmacniacz słuchawkowy składa się z 8 niezależnych jednostek wzmacniających, po 2 jednostki są łączone równolegle, zapewniając wyższy prąd sterujący i moc wyjściową przy bardzo niskich zniekształceniach i szumach. Element X2 ma wbudowany przedwzmacniacz o wzmocnieniu analogowym +10dB.

X2 ma port wejściowy HDMI ARC (Audio Return Channel), a także wejście analogowe RCA. Dostępne są wysokie, średnie i niskie wzmocnienia wejściowe dla różnych poziomów wyjściowych urządzeń zewnętrznych.

Matrix Element M2 (cena 14.990 zł) korzysta ze specjalnie zaadaptowanego układu dekodujący ES9028PRO. Na wyposażeniu jest wyjście niesymetryczne RCA, wyjście symetryczne XLR, a także wyjścia słuchawkowe 4,4 mm i 6,35 mm. Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy został zmodernizowany do 4-kanałowej, w pełni symetrycznej architektury. Konstrukcja obwodu umożliwia przesyłanie sygnałów lewego i prawego kanału przez symetryczny obwód wzmacniający. Zapewnia to dużą moc wyjściową przy niskich zniekształceniach i szumach.

W Element M2 na wyposażeniu jest też port wejściowy HDMI ARC (Audio Return Channel). Po podłączeniu do urządzeń wyświetlających, takich jak telewizory i projektory z funkcją HDMI ARC, cyfrowy dźwięk można przesłać do Element M2 przez HDMI. Jeśli urządzenie wyświetlające obsługuje protokół HDMI CEC (Consumer Electronics Control), odtwarzaniem na elemencie M2 może sterować to urządzenie wyświetlające.

Matrix Element I2 (cena 8.490 zł) to podstawowy model z serii Element 2. Zaimplementowano w nim układ ES9038Q2M z pełnym dekodowaniem MQA. Na wyposażeniu jest wyjście niesymetryczne RCA, wyjście symetryczne XLR, a także wyjścia słuchawkowe 4,4 mm i 6,35 mm. Element I2 jest wyposażony w czterordzeniowy procesor i układ cyfrowego interfejsu audio.

W celu uzyskania wysokiej jakości dźwięku zastosowano między innymi precyzyjny zegar femtosekundowy CCHD-950 o ultraniskim szumie fazowym firmy Crystek, co minimalizuje jitter.

[zdjęcie odtwarzacza strumieniowego Matrix Audio Element I2]
[zdjęcie odtwarzacza strumieniowego Matrix Audio Element I2 - tylna ścianka]
[zdjęcie odtwarzacza strumieniowego Matrix Audio Element M2]
[zdjęcie odtwarzacza strumieniowego Matrix Audio Element M2 - tylna ścianka]
[zdjęcie odtwarzacza strumieniowego Matrix Audio Element X2]
[zdjęcie odtwarzacza strumieniowego Matrix Audio Element X2 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl