Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DAN CLARK AUDIO - zaawansowane, otwarte słuchawki planarne Expanse (23.09.2022)

W październiku 2022 na polski rynek mają wejść otwarte słuchawki Dan Clark Audio Expanse. Słuchawki te zostały zaprojektowane i są ręcznie składane w San Diego w Kalifornii. Ich sugerowana cena detaliczna z podstawowym kablem wynosi 19.990 złotych (dystrybucja MIP).

Słuchawki Expanse mają nowy, płaski przetwornik planarny Dan Clak Audio czwartej generacji i system strojenia akustycznego metamateriału. Przeprojektowany został też pałąk i system dopasowania do głowy słuchacza, co ma zapewnić ergonomię i wygodę.

System dostrajania metamateriałów akustycznych (AMTS) służy eliminacji problemu fal stojących na wyższych częstotliwościach. Jest to rozwiazanie zgłoszone do opatentowania przez Dan Clark Audio. System AMTS umieszczono pomiędzy przetwornikiem a uchem. Integruje on w jedną zwartą strukturę falowody, kontrolę rozpraszania, a także rezonatory ćwiarćfalowe i Helmholtza. Elementy rozpraszające redukują fale stojące, a rezonatory pracują jako filtry wąsko i szerokopasmowe, kształtując w ten sposób charakterystykę dla średnich i wysokich częstotliwości.

Przetwornik planarny o rozmiarze 76*51mm wykorzystuje autorską technologię v-Planar. W Expanse zastosowano przetwornik czwartej generacji. Jest to największy przetwornik planarny jaki do tej pory był stosowany przez Dan Clark Audio. Poprawiono też system naprężenia membrany. Nowy przetwornik zapewnia bardzo niskie zniekształcenia i jak podaje producent odtwarzanie szczegółów na poziomie znanym z najbardziej zaawansowanych elektrostatów. Parowanie przetworników jest wykonywane z dokładnością 0,25dB w zakresie 20Hz-10kHz.

Pałąk wykonany jest z niklu i tytanu. Zastosowano pasek automatycznie dostosowujący się do głowy. Producent zadbał o minimalizację masy, która wynosi 418g. Przegroda nausznika jest wykonana z włókna weglowego, a poduszki nauszników z syntetycznej skóry. Konstrukcja z zawiasami pozwala na składanie słuchawek.

[zdjęcie słuchawek Dan Clark Audio Expanse]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl