Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FOCAL - nowa wersja słuchawek Utopia (16.09.2022)

We wrześniu 2022 do sprzedaży wchodzi nowa wersja słuchawek Focal Utopia. Cena detaliczna została ustalona na 23.999 złotych (dystrybucja FNCE).

Focal Utopia to otwarte słuchawki z przetwornikiem dynamicznym. Po raz pierwszy zostały wprowadzone na rynek w roku 2016 roku. Najnowsza wersja przynosi zarówno zmiany w wyglądzie jak i udoskonalenia akustyczne. Wzornictwo nowego modelu czerpie inspirację z otwartych słuchawek Clear Mg oraz zamkniętych Stellia i Celestee. Kratki o strukturze plastra miodu zastosowano zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz nauszników.

Nowa Utopia ma zmienioną cewkę, wykonaną z miedzi (dla uzyskania niezawodności) oraz aluminium (dla obniżenia masy). Zastosowanie tego stopu ma według producenta poprawiać neutralność, dawać silny bas i łagodne wysokie tony. Nadal stosowane są berylowe membrany o profilu w kształce litery M. Przetworniki mają szerokie pasmo od 5Hz do 50kHz i nie wykorzystują żadnych układów korekcyjnych, ani pasywnych, ani aktywnych. Poza tym kratki od wewnętrznej strony nauszników mają teraz także profil litery M i śledzą profil berylowej membrany. Taka konstrukcja kratek ma poprawiać liniowość wysokich tonów.

Nowe jarzmo jest wykonane z karbonu pochodzącego z recyclingu. Daje ono obniżenie i bardziej równomierny rozkład masy. Pałąk jest pokryty prawdziwą skórą. Perforowane poduszki nauszników z pianki z pamięcią kształtu też są oprawione w skórę. Wszystko to ma gwarantować wysoki komfort użytkownika.

Ze słuchawkami dostarczany jest termoformowany futerał i dwa kable. Kable podłącza się do słuchawek konektoreami marki Lemo z blokadą pozycji. Kabel o długości 1,5m jest zakończony wtykiem mini-jack 3,5mm. Kabel o długości 3m jest zakończony wtykiem XLR4 do połączeń symetrycznych. Oprócz tego załączany jest adapter ze złącza mini-jack na jack 6,35mm.

Dane techniczne Focal Utopia (wersja 2022):

[zdjęcie słuchawek Focal Utopia - wersja 2022]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl