Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CANOR - słowacki sprzęt w dystrybucji Rafko (9.09.2022)

Do portfolio firmy Rafko dodana została słowacka marka Canor. Założyciele firmy w kwietniu 1995 roku na wystawie w Brnie (Czechy) zaprezentowali swój wspólny projekt - prototyp wzmacniacza lampowego CANOR TP101 opartego na lampach EL34. Pięć lat później oficjalnie zarejestrowali firmę Edgar Ltd. i od tej pory rozwijali swą obecnośc na rynkach europejskich i azjatyckich. Pod koniec 2007 roku firma Edgar przeszła reorganizację i zmieniła nazwę na Canor, co w łacinie oznacza pieśń, melodię, ton.

Od początku wszystkie wzmacniacze, przedwzmacniacze, odtwarzacze CD, przedwzmacniacze gramofonowe, a także płytki drukowane powstawały i nadal powstają w słowackim Presovie, gdzie blisko polskiej granicy znajduje się fabryka Canor. Jako podwykonawca w systemie OEM (Original Equipment Manufacturer) Canor projektuje i produkuje też elektronikę dla marek austriacko-czeskich, niemieckich czy brytyjskich.

Wiodącą role w sprzęcie firmy Canor mają lampy, ale do oferty wprowadzono też wzmacniacz tranzystorowy. Aktualnie w portfolio Canor znajdziemy:
zintegrowany wzmacniacz lampowy klasy A - AI 1.10
zintegrowany wzmacniacz tranzystorowy - AI 1.20
zintegrowany wzmacniacz hybrydowy (lampy + klasa D) - AI 2.10
odtwarzacze CD - CD 1.10 i CD 2.10
konwerter cyfrowo-analogowy - DAC 2.10
przedwzmacniacze gramofonowe - PH 1.10 i PH 2.10

Wkrótce do oferty dołączą także dwa referencyjne urządzenia: przedwzmacniacz lampowy w klasie A z zerowym sprzężeniem zwrotnym Hyperion P1 oraz wzmacniacz mocy Virtus M1.

We wszystkich urządzeniach Canor stosowana jest autorska technologia CMT (CANOR PCB Milling Technology), czyli sposób frezowania płytki drukowanej, który ma poprawiać osiągi brzminiowe. Technologia CMT pozwala zbliżyć współczynnik strat dielektrycznych płytek drukowanych. Oprócz tego przewaga nad połączeniem przewodami polega na tym, że połączenia w płytkach wykonanych w technologii CMT są krótsze, a dodatkowo zachowna jest pełna powtarzalność.

Wszystkie lampy są dobierane, wygrzewane i kontrolowane na specjalnie opracowanych urządzeniach pomiarowych BT-1, TTM-1 oraz Aladdin. By utrzymać najwyższą jakość dostarczanych produktów, przechodzą one kontrolę na najnowocześniejszym analogowym sprzęcie testowym Audio Precision. Ponadto wszystkie urządzenia po wygrzaniu są poddawane testom odsłuchowym.

[zdjęcie wzmacniacza Canor AI 1.10]
[zdjęcie odtwarzacza CD Canor CD 1.10]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl