Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

EVD - propozycja konkurencji dla formatu DVD (02.05.2002)

Grupa 19 tajwańskich firm produkujących DVD rozpoczęła rozmowy z firmami z Chin dotyczące wspólnego opracowania i wprowadzenia nowego formatu EVD (enhanced versatile disc), który miałby być konkurencją dla DVD. Inicjatywa ta jest spowodowana niezadowoleniem firm chińskich i tajwańskich z wysokości opłat licencyjnych pobieranych przez twórców DVD. Chiny są obecnie największym producentem DVD na świecie, a firmy z tego kraju często nie mogą dojść do porozumienia z właścicielami licencji na DVD.

Specyfikacja EVD ma być gotowa za dwa miesiące, a urządzenia i płyty nowego formatu miał by się pojawić w trzecim kwartale. Promocją EVD ma sie zajmować nowo utworzona organizacja Advanced Optical Storage Research Consortium. Firmy chińskie pracujące już nad dyskiem określonym skrótem AVD (advanced versatile disc) mają włączyć się do grupy promującej EVD tak aby stworzyć szerokie poparcie dla tego formatu.

Technicznie EVD ma być podobne do DVD. Planowane jest wykorzystanie stosowanej już obecnie technologii laserów pracujących w podczerwieni, pojemność 6GB na płycie jednostronnej-jednowarstwowej oraz 11GB na płycie dwuwarstwowej.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl