Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

IEAST AUDIO - nowa linia urządzeń strumieniujących multiroom (8.09.2022)

Do sprzedaży weszło kilka nowych urządzeń strumieniująych marki IEAST. Dystrybucję w Polsce prowadzi MIP.

Wszystkie produkty IEAST wspierane są poprzez dedykowaną aplikacje, która służy do sterowania muzyką oraz samym urządzeniem, konfiguracji zasobów sieciowych oraz zarządzania funkcją multiroom. Aplikacja jest bezpłatna i działa na tablety oraz smartfony zarówno w systemie Android jak i Apple iOS. Produkty obsługują popularne serwisy muzyczne jak Tidal, Spotify, Deezer i wiele innych, również w trybie Connect. Ponadto urządzenia wspierają Airplay2, Radio Internetowe, Podcasty, protokoły DLNA/PnP, Alexa, Siri Apple Home oraz urządzenia zewnętrzne audio. Część urządzeń jest również kompatybilna m.in. z systemami domu inteligentnego jak Fibaro, Control4 czy Home Seer. Poprzez protokoły HTTP API, RS232 czy TCP/IP można integrować z już istniejącymi instalacjami by tworzyć systemy multiroom sterowania muzyką.

Oliostream-1 (cena 489 złotych) to kompaktowy, bezprzewodowy odbiornik audio, który współpracuje zarówno z Wi-Fi, jak i Bluetooth. Model ten obsługuje wiele protokołów transmisji, takich jak DLNA, AirPlay 2, Spotify Connect, Tidal Connect, można nim sterować za pomocą asystentów głosowych Amazon Alexa i Siri. Za pośrednictwem aplikacji IEAST użytkownik ma dostęp do usług strumieniowych jak Spotify, Deezer, Qobuz, Tidal, Amazon Music lub wieloma radiami internetowymi za pośrednictwem TuneIn. Wyjście Olio jest na wspólnym gnieździe 3,5 mm i złączu Mini Toslink. Układ DAC Burr Brown umożliwia konwersję cyfrowo-analogową z obsługą sygnałów do 24 bitów 192 kHz.

Audiocast PRO M50 (cena 499 złotych) to odtwarzacz sieciowy, kompatybilny z dużą liczbą protokołów transmisji i usług strumieniowych. Posiada Wi-Fi i Bluetooth 5.0, co pozwala na bezprzewodowy dostęp do plików audio, niezależnie od tego, czy są przechowywane na smartfonie, komputerze czy serwerze NAS. Obsługuje protokoły transmisji DLNA/UPnP i Airplay, a także Spotify Connect i QPlay. Obsługuje również wiele głównych usług przesyłania strumieniowego, takich jak Deezer, Tidal, Spotify, Amazon Music, Qobuz, Napster i radio internetowe za pośrednictwem TuneIn. Oprócz możliwości sieciowych, M50 ma wejście jack 3,5 mm i wejście optyczne Mini-Toslink. Konwersja cyfrowo-analogowa jest wykonywana przez układ ES9023.

Audiocast AMP80 (cena 1.349 zł) to wzmacniacz stumieniujący klasy D. Stopień wzmacniacza oparty na układzie TDA7498E pozwala na uzyskanie mocy 2x80W przy 4Ω lub 2x50W przy 8Ω. W sekcji sieciowej znajduje się zarówno odbiornik Bluetooth 5.0, jak i odbiornik Wi-Fi. Można odtwarzać pliki audio ze smartfona, komputera czy serwera NAS. AMP80 obsługuje protokoły strumieniowe DLNA/UPnP i Airplay, a także Spotify Connect i QPlay. Obsługuje również wiele głównych usług przesyłania strumieniowego, takich jak Deezer, Tidal, Spotify, Amazon Music, Qobuz, Napster i radio internetowe za pośrednictwem TuneIn. Oprócz możliwości sieciowych, AMP80 ma wejście na gnieździe 3,5 mm i cyfrowe wejście koncentryczne. Oprócz terminali głośnikowych zainstalowano też wyjście na subwoofer, co umożliwia stworzenie systemu 2.1.

Z myślą o zaawansowanych instalacjach oraz dla instalatorów, którzy potrzebują dyskretnych rozwiązań producent oferuje równorzędny model wzmacniacz - AMP-i50Bv2 przeznaczony do zabudowy. Cena sugerowana AMP-i50Bv2 wynosi 1.429 złotych.

[zdjęcie odbiornika IEAST Oliostream-1]
[zdjęcie odtwarzacza sieciowego IEAST Audiocast PRO M50]
[zdjęcie wzmacvniacza IEAST Audiocast AMP80]
[zdjęcie wzmacniacza IEAST AMP-i50B v2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl