Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CLASSIC AUDIO - przedwzmacniacz gramofonowy MM Spartan 5 (2.09.2022)

Na rynek wszedł przedwzmacniacz gramofonowy Spartan 5 brytyjskiej firmy Classic Audio. Firma Classic Audio powstała w maju 2020, a jej sprzęt projektuje Michael Fidler.

Spartan 5 jest obecnie dostępny bezpośrednio u producenta w cenie 150 funtów, na razie tylko na rynku brytyjskim. Wkrótce ma być uruchomiona sprzedaż poprzez serwis Amazon, a później przez dystrybutorów. Szersza dostępność spodziewana jest w drugiej połowie października 2022, kiedy do sprzedaży wejdzie druga partia przedwzmacniaczy.

Spartan 5 jest przeznaczony do pracy z wkładkami MM. Ma jedno wejście i jedno wyjście niesymetryczne RCA. Zaimplementowano przełącznik mono-stereo oraz filtr subsoniczny. Przedwzmacniacz nie ma włącznika sieciowego. Spartan 5 ma nieduży pobór mocy poniżej 0,5W i z tego względu włącznik sieciowy został uznany za element zbędny.

Zastosowano zewnętrzny zasilacz liniowy wbudowany we wtyczce sieciowej, dzięki czemu transformator jest oddalony od przedwzmacniacza. Obecnie sprzedawane przedwzmacniacze mają zasilacz z brtytyjską wtyczką, a zasilacze z wtyczką europejską mają się pojawić w 2023 roku. Wewnętrzne szyny zasilające są rozdzielone, dzięki czemu ścieżka masy nie jest zkłócana przez pądy zasilające. Zamiast konwencjonalnych stabilizatorów zastosowano precyzyjne wygładzanie RC. Kondensatory elektrolityczne Panasonic mają zapewnić liczony w dziesiącioleciach czas pracy.

Spartan 5 jest produkowany ręcznie w angielskiej miejscowości Kent. Ręcznie dobierane kondensatory foliowe zapewniają dokładność charakterystyki RIAA równą +/-0,25dB. Filtr subsoniczny jest zaimplementowany w wejściowym układzie sprzęgającym. Układ scalony wzmacniacza zamontowany jest z pomocą wysokojakościowej podstawki. Silne układy wyjściowe mogą wysterować obciążenie 5kΩ napięciem 8,5Vrms, co zapewnia duży zapas chroniący przed przesterowaniem.

Anodyzowany panel frontowy o grubości 6mm wykonano z aluminium.

Dane techniczne przedwzmacniacza MM Spartan 5:

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Classic Audio Spartan 5]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Classic Audio Spartan 5 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl