Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NAIM - wsparcie dla sterowników Crestron w sprzęcie marki Naim (26.08.2022)

Udostępnione zostały sterowniki Crestron dla głośników i systemów odtwarzających muzykę marki Naim. Dołączają one do istniejącego wcześniej wsparcia dla sterowników Control 4.

Nowe sterowniki pozwalają kontrolować podłączone produkty Naim z ekranów dotykowych Crestron, pilotów i aplikacji. Sterownik obsługuje również regulację głośności i przełączanie źródeł poprzez interfejs Crestron. Można wybierać źródła analogowe i cyfrowe, w tym także HDMI-ARC. Crestron pozwala na dostęp do osobistej kolekcji muzycznej oraz materiału rekomendowanego przez serwisy Tidal i Qobuz. Można korzystać z serwera Naim Uniti Core lub serwera UPnP. Nowe menu dla ulubionych materiałów daje szybki dostęp do najczęściej odtwarzanych treści, w tym także internetowego radia i playlist Tidal/Qobuz. Dostępna jest funkcja wyszukiwania w serwisach strumieniowych.

Sterownik Crestron działa ze wszystkimi urządzeniami bazującymi na najnowszej platformie stumieniowania. Są to bezprzewodowe głośniki Mu-so i Mu-so Qb 2-giej generacji, systemy strumieniowe Uniti Atom, Uniti Star i Uniti Nova oraz odtwarzacze strumieniowe ND5 XS 2, NDX 2 i ND555.

Sterownik Naim Crestron daje możliwość korzystania z dwóch metod sterowania. Z pomocą Media Driver można przeglądać i odtwarzać muzykę z serwisów muzycznych. Tradycyjny Zone Driver pozwala na przełączanie źródeł, regulację głośności i inne funkcje. W instalacji można używać jednej lub obu metod.

Sterownik łączy urządzenia Naim z procesorem Crestron za pomocą łącza sieciowego, nie ma potrzeby stosowania dodatkowego okablowania. Można stosować zarówno połączenia bezprzewodowe jak i przewodowe, choć polecane są przewodowe.

Bez zmian działa obsługa AirPlay 2, Chromecast built-in oraz Spotify Connect, nadal można też korzystać z aplikacji Naim App oraz z pilotów poszczególnych urządzeń.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl